Обсяги повноважень чинного українського президента Володимира Зеленського значно перевершують можливість його попередників, навіть ті, які мав авторитарний Віктор Янукович.

Про це 7 вересня 2019 року заявив відомий журналіст, публіцист і громадський діяч Віталій Портников в ефірі програми «Суботній політклуб».

новости, новини, Україна, Украина, влада, власть, політика, политика, Толстая политика, thickpolicy.media, повноваження, Володимира Зеленського

Читайте також: Парламенту в Україні більше немає, або демократія швидкого поїзда

«Зараз розподілу влади немає. Тому що законодавчої влади немає. Тому що президент приходить в парламент як до власного офісу і говорить депутатам, як їм правильно працювати. Немає уряду, як би залежав від партій. Немає уряду політиків, який передбачено нашою Конституцією. Уряд є продовженням президентського офісу. Значить, фактично, за всі справи в нашій країні відповідає рівно одна й та й ж людина. За президента — президент Володимир Зеленський, за уряд — президент Володимир Зеленський, за парламент — президент Володимир Зеленський. Залишилося тільки встановити жорсткий контроль над судовою владою. Щоб наша країна стала точною (хоча, можливо, карикатурною) копією сусідньої Російської Федерації і Республіки Білорусь», — пояснив він.

Читайте також: «Слуга народу» – вже майже «Единая Россия»

При цьому, як зазначив Портников, у Зеленського, на відміну від Януковича, немає сильної, дієздатної опозиції.

«Сьогоднішня Україна нагадує мені Росію і Білорусь набагато більше, ніж у нещодавньому минулому. І я би сказав, що вона нагадує мені  Росію і Білорусь набагато більше, ніж в часи правління Віктора Януковича. Тому що тоді в країні була авторитетна опозиція, яка мола практично майже половину голосів в українському парламенті і могла б, якщо треба, силою блокувати антидержавні дії тодішньої влади, як це було із Харківськими угодами. Тепер цієї опозиції волевиявленням українського народу немає», — сказав журналіст.

«Український народ сам вибрав собі Білорусь», — наголосив Портников.

Законопроекти «Слуги народу» рухають Україну до російської моделі управління, — Герасимов

За його словами, в тому немає нічого дивного, адже 75% українців протягом останніх 25 років «завжди вважали найкращим політиком світу Олександра Григоровича Лукашенка»

«Така деградація думок обов’язково має призвести до деградації суспільства і держави. І все це має звалитися нам на голову. Воно і звалилося. Тепер подивимося, як в цьому жити», — підсумував Портников.

«Країна 95»: Зеленський за крок до авторитаризму

«Близкие люди». Зеленский не считает привлечение своих друзей во власть кумовством

«Ми не хочемо узурпації, але розуміємо, що це може статися», — обраний нардеп від СН Яременко