Чинний уряд на чолі з Олексієм Гончаруком було сформовано не на професійній основі й всупереч передбаченому законодавством порядку, а головним під час призначень міністрів був «абсолютний випадок». Це й зумовлює непрацездатність нинішньої управлінської команди.

 

Про це заявив відомий український журналіст, публіцист і громадський діяч Віталій Портников в ефірі щотижневої інформаційно-аналітичної програми «Суботній політклуб».

 новости, новини, Україна, Украина,Толстая Политика, Товста політика, влада, власть, політика, политика, thickpolicy.media, thickpolicy media, thick polic, Зеленський, Уряд, Олексієм Гончаруком, випадкові люди

«Люди, які потрапили в український уряд після перемоги Володимира Зеленського, всі, це абсолютно випадкові люди. Окрім міністра внутрішніх справ і міністра фінансів, які були в попередньому уряді. Всі знали хто це такі, принаймні. Можна ставитися до когось позитивно, до когось — негативно, але люди відомі. Всі інші люди — це випадок», — зазначив він.

Як наголосив Портников, переважна більшість чинних голів міністерств та відомств не висувалися певними політичними силами, їхні кандидатури попередньо не обговорювалися у парламентських комітетах й вони не виступали перед депутатами зі своєю програмою дій, аби було зрозуміло «хто ці люди і чого вони прагнуть».

«Цей список був просто написаний на папері президентом Зеленським. Депутати, які голосували за цей список, навіть не знали прізвищ, за які вони голосують. Вони це побачили в останній момент. Там можна було б кого завгодно написати в міністри — хоч власного водія чи масажиста, чи ще когось. І його б обрали міністром чого завгодно — від економіки до оборони. І тому там є люди, які є спеціалістами, які вважаються спеціалістами і які не вважаються спеціалістами. Але в будь-якому разі, кожне призначення — це випадок. Абсолютний випадок», — пояснив журналіст.

Нинішній персональний склад Кабінету Міністрів Портников охарактеризував як «купку випадкових людей».

«Я хочу щоб в Україні після відставки уряду Гончарука з’явився професійний уряд. Професійний уряд має відповідати тим вимогам, про які я кажу: його має формувати коаліція, члени уряду (майбутні — ред.) мають ходити на комітети і розповідати, що вони мають робити, у них має бути бездоганна професійна репутація, вони мають бути відомими людьми. А коли ти набираєш міністрів просто так, тому що тобі нема кого набрати, то ти професійного уряду ніколи не отримаєш, а отримаєш купку випадкових людей, з яких випадково хтось випадково може бути хорошим міністром, хтось — випадково поганим, а хтось — ніяким. Зрозуміло, що такий уряд не може працювати. Й тому він працює в закритому режимі. Тому що це не уряд», — підсумував він.