Президент Петро Порошенко повідомив, що підписав указ про звільнення заступника секретаря Ради нацбезпеки та оборони Олега Гладковського. Про це він заявив під час свого виступу в Миколаєві.

новости, новини, Україна, Украина,Толстая Политика, Товста політика, влада, власть, політика, политика, thickpolicy.media, thickpolicy media, thick polic, Укроборонпром, Порошенко, Олега Гладковського, РНБО«Сьогодні зранку перед відльотом до Миколаєва я підписав указ про звільнення Олега Гладковського з посади першого заступника секретаря РНБО, — сказав Порошенко. — Так само його знято з посади голови міжвідомчої комісії політики військово-технічної співпраці та експортного контролю».

Гладковський — один з ключових фігурантів журналістського розслідування Bihus.Info, в якому йшлося про те, що найвищі чиновники оборонної сфери нібито отримували відкати з поставок російських контрабандних деталей для військової техніки, переплачуючи за них у три-чотири рази.

Все це відбувалося на фоні заяв найвищого керівництва держави про «імпортозаміщення» і відмову від поставок із Росії.

Автори розслідування називали це «багаторічною схемою вимивання сотень мільйонів гривень із українського оборонного комплексу».

Під час свого висупу президент підтвердив, що приводом для звільнення Гладковського стало саме розслідування журналістів.

«Воно викликало великий суспільний резонанс. Суспільство хоче і має мати право знати правду. Всі хочуть знати правду, і я як президент теж хочу знати правду. Зараз для цього створені всі необхідні умови», — додав президент.

За словами Порошенка, він вже доручив секретарю РНБО Олександру Турчинову скликати засідання Ради нацбезбеки щодо реформування Укроборонпрому на 6 березня.

Що це за скандал?

новости, новини, Україна, Украина,Толстая Политика, Товста політика, влада, власть, політика, политика, thickpolicy.media, thickpolicy media, thick policРозслідування Bihus.Info було оприлюднено наприкінці лютого. У причетності до незаконних схем журналісти, зокрема, звинувачували Олега Гладковського і його 22-річного сина Ігора Гладковського. Одним із організаторів схеми вони також називали гендиректора «Укроборонпрому» Павла Букіна.

Публікація матеріалу спричинила скандал: сам Гладковський змушений був відсторонитися від виконання обов’язків першого заступника секретаря РНБО. Це рішення підтримав, зокрема, і Петро Порошенко.

Пізніше Гладковський назвав звинувачення на свою адресу нісенітницями, а себе — жертвою передвиборчої провокації.

22-річний син Олега Гладковського, Ігор Гладковський, який теж фігурує в розслідуванні, заявив, що подасть на журналістів до суду — за поширення недостовірної, за його словами, інформації.

В Укроборонпромі ж кажуть, що журналісти Bihus.Info не вказали джерел отримання оприлюдненої ними інформації і здійснили маніпулятивний виклад окремих розрізнених даних.

Національне антикорупційне бюро вже пообіцяло, що його детективи «проаналізують інформацію про факти корупції в оборонній сфері» та нададуть їй належну оцінку.