Колишній президент Петро Порошенко розповів про зміни, які з ним сталися за час перебування на посту голови держави. Він наголосив, що пишається кожним з п’яти років свого президентства.

«Я став сильнішим, досвідченішим, мудрішим, принаймні на те претендую. Я дуже постарів, бо це не легкий хліб — бути президентом. Але для чоловіка це не страшно», — сказав Порошенко в інтерв’ю Українській правді.

 новости, новини, Україна, Украина,Толстая Политика, Товста політика, влада, власть, політика, политика, thickpolicy.media, thickpolicy media, thick policy, Порошенко, зміни, голови держави

Читайте також: У США попередили Путіна щодо України: матимете справу з НАТО

Він наголосив, що пишається кожним з п’яти років свого президентства.

«Бо я пишаюся Україною. Я пишаюся тим, що нам всім разом … вдалося зробити. Ми змінили Україну … Я пишаюся, що ми її зберегли, бо ставало питання про її існування. Я пишаюся, що країна кардинально інша … Сьогодні я набагато більше люблю Україну», — заявив експрезидент.

Петро Порошенкочерез 10 років хоче бути депутатом Європейського парламенту, який вже завершує свою каденцію.

«Я б дуже хотів, щоб я був живий», — каже Порошенко.

П’ятий президент заявив, що закінчена каденція — це одні з кращих років країни.

«Не найкращих з точки зору життя. Життя жахливе. Це один з найважчих періодів в сучасній історії України. У перші дні на посаді президента від 22 до 100 українських бійців щодня віддавали свої життя. Нікому не раджу пройти через це і розуміти, як важко з цим жити. Абсолютно спокійно, чесно дивлюся в очі про місце в історії Петра Порошенка», — сказав він.

Він не став говорити про те, напишуть про нього в підручниках історії, допустивши, що про це можна буде поговорити “через два-три роки”. Такий термін, вважає він потрібен, щоб думка про нього у багатьох людей змінилося.

Петро Порошенко вважає, що під час перебування його при владі глава політради партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктор Медведчук не мав такого впливу, як нині.

Таким чином політик відреагував на висловлювання журналіста про те, що кум Володимира Путіна набрав політичну вагу саме під час президентства Порошенко, а зараз його фракція отримала другу за чисельністю представництво в парламенті.

“Браво, тільки при Порошенко цього не було. При Порошенко він навіть не балотувався! При Порошенко він навіть не намагався забезпечити такий вплив на інформаційні канали!”, – сказав екс-президент.

Відповідаючи на питання про те, чому він не міг протидіяти Медведчуку, колишній глава держави заперечив: “А чому я не міг протидіяти? Медведчук при мені голову не міг підняти! Вибачте, будь ласка…”.

Порошенко спростовує інформацію про спільне з Медведчуком розподілі ринку скрапленого газу.

«Я стверджую, що це нісенітниця повна. Я не знаю щодо Медведчука, але мій вплив так точно. Я вам гарантую, якщо ви надасте які-небудь докази того, що на ринку скрапленого газу були хоч якісь позиції Порошенка, – зазначив політик.

За його словами, він зустрічався з Медведчуком виключно для обговорення діяльності Тристоронньої контактної групи, звільнення полонених і передача пропозицій української сторони Путіну.

Крім того, прокоментував він і поїздку Медведчука і Юрія Бойка в Росію на переговори з главою Газпрому Олексієм Міллером, коли, на думку журналіста, Порошенко не відреагував жорстко, і учасники розмови з представником країни-агресора не були заарештовані.

“Хороша ідея, фантастична. Тільки президент не заарештовує. У нас заарештовує не СБУ, а суд. І це особливості демократичної держави. Я був обраний президентом України не для того, щоб заарештовувати. Тому що для цього є інші органи”, – резюмував він.

Раніше нардеп Сергій Лещенко заявляв, що Медведчук повернувся в політику і обріс активами завдяки Порошенку.