Рішення Конституційного суду (КС) про визнання неконституційною статтю 368-2 ККУ, що передбачає притягнення до відповідальності за незаконне збагачення, узаконює корупцію в Україні.

Про це заявив перший заступник голови фракції «Батьківщина» Сергій Соболєв у коментарі парламентським журналістам, йдеться на сайті партії.

новости, новини, Україна, Украина,Толстая Политика, Товста політика, влада, власть, політика, политика, thickpolicy.media, thickpolicy media, thick polic, КС, незаконне збагачення, узаконює корупціюЧитайте також: Які нардепи вимагали скасувати статтю про незаконне збагачення: список

«Згідно з судовою практикою, якщо є топ-корупціонери, які відносяться до Адміністрації Президента, органів парламенту, Кабінету Міністрів, то доведення, що ти не корупціонер і пояснення, звідки такі доходи, покладається на цю особу. До всіх інших громадян застосовується норма презумпції невинуватості: слідчі органи повинні довести, що людина незаконно збагатилася», – пояснив народний депутат.

Після такого рішення КС слідчим органам треба тепер доводити, звідки у того чи іншого корупціонера з’явилися сотні мільйонів, мільярди гривень, зауважив Сергій Соболєв

Це фактично узаконює корупцію в країні. Це означає, що згідно з рішенням суду, буде пряма норма для закриття таких проваджень проти топ-корупціонерів,
– обурився парламентарій.

Він звернув увагу на те, що боротьба з корупцією на найвищому рівні – це одна з вимог підписання Угоди про асоціацію з ЄС.

«Те, що так зухвало перекреслили цю вимогу, означає, що президент Петро Порошенко зупинив боротьбу з корупцією в крані в такий зухвалий спосіб», – вважають у «Батьківщині».

Сергій Соболєв також зазначив, що не здивується, «якщо завтра Конституційний суд визнає, що можна красти у воєнно-промисловому комплексі, можна постачати недоброякісні запчастини з Російської Федерації».

Читайте також: У Раді анулювали бланки для збору підписів для імпічменту Порошенка

У будь-якій країні світу оприлюднені розслідування стали б приводом для імпічменту, – Садовий.

Однак реальної процедури в Україні просто не існує.

Кандидат на посаду президента України Андрій Садовий прокоментував розслідування корупції в обороні, оприлюднені BIHUS.info.

На його переконання, заяви про «імпічмент» з уст іншого кандидата – звичайний піар-хід, оскільки реальної процедури в Україні просто не існує.

31 березня – єдиний день, коли українці можуть оголосити свій власний імпічмент. Законно, спокійно і впевнено!
– наголосив Садовий.

Читайте також: Статтю Кримінального кодексу про незаконне збагачення визнали неконституційною

«Опозиційний блок» заявив про народний імпічмент Порошенку

Гучний скандал, пов’язаний з причетністю найближчого оточення президента Петра Порошенка до створення злочинних схем навколо державного концерну «Укроборонпром», розкриває жахливу картину деградації нинішнього українського режиму, корупції у вищих ешелонах влади, цинізму українських політиків, які заробляють на війні і ведуть торгівлю з державою, яку вони називають агресором.

Про це говориться в заяві фракції «Опозиційний блок» у Верховній Раді, яка опублікована на сторінці фракції в Facebook.

У документі наголошується, що в країні, де кількість структур, що борються з корупцією, перевищило всі мислимі межі, правду про цинізм і жадібність нинішньої влади, що називає себе «демократичною» і «європейської», змогли сказати тільки журналісти.

«У такій ситуації виникає питання про професіоналізм і самостійність антикорупційних органів та їх керівництва. Розслідування або замовчування корупційних злочинів в «Укроборонпромі» стане показником того, на чиєму боці працює антикорупційна вертикаль».

Виходячи з вищесказаного, фракція вважає за необхідне провести ретельне розслідування фактів корупції в «Укроборонпромі», дати суспільству відповіді на поставлені в журналістському розслідуванні питання і притягнути до відповідальності винних.

«Фракція «Опозиційний блок» наполягає на створенні Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України для розслідування даного гучного скандалу. До складу ТСК «Опозиційний блок» делегує заступника голови фракції народного депутата Олександра Вілкула», – йдеться в заяві.

Однак, незалежно від результатів розслідування, для депутатів очевидно, що дана ситуація є вироком нинішньому режиму, і він повинен понести політичну відповідальність. «Слабо вірячи в політичну волю чинного парламенту, в якому панують кругова порука і змова більшості депутатів з президентом, і в здатність коаліції почати процедуру дострокового припинення повноважень президента шляхом імпічменту, ми вважаємо, що саме народ як джерело влади і носій суверенітету повинен 31 березня оголосити народний імпічмент президенту, відмовивши йому в продовженні його мандата».

Фракція партії «Опозиційного блоку» закликає всі здорові сили суспільства об’єднатися заради цієї мети. «Тільки таким чином ми зможемо добитися справедливості».