Кандидат у президенти і діючий голова держави Петро Порошенко заявив, що пропозиція шоумена і кандидата у президенти Володимира Зеленського про те, щоб модератором на дебатах була лідерка «Батьківщини» Юлія Тимошенко є неповагою, як до неї, так і до її виборців.

Про це він сказав на брифінгу, після того, як здав аналізи.

новости, новини, Україна, Украина, влада, власть, політика, политика, Толстая политика, thickpolicy.media, вибори, Порошенко, Тимошенко, модератором на дебатахЧитайте також: «Я прийшов — тебе нема». Порошенко здав аналізи на Олімпійському

На питання журналістів, як він ставиться до того, що Тимошенко може бути ведучою на дебатах ,він відповів, що дебати — це не шоу і подібне є зневагою.

«У першу чергу це неповага до Юлії Тимошенко, як політика, яка зайняла третє місце у першому турі президентських виборів, а також до її виборців», — сказав Порошенко, зазначивши, що за неї проголосувало понад 2,5 мільйони українців.

За його словами, неповагою до них є те, яку роль спробував нав’язати Тимошенко Зеленський.

«Подібне ставлення вважаю негідним», — заявив президент.

Він зазначив, що виборців треба поважати і підкреслив, що поважає виборців лідерки «Батьківщини», вдячний тим, хто проголосував за нього і запевнив, що поважає і виборців Зеленського і зробить усе можливе, щоб у другому турі вони проголосували за нього.

При цьому Порошенко додав, що дуже задоволений тим, що Зеленський нарешті прийняв його пропозицію проведення дебатів.

«Це абсолютно необхідно, бо це не шоу і не вистава, а це право українських громадян отримати повну і всебічну інформацію про програми і плани кандидатів», — сказав він.

Президент додав, що дебати – це можливість поставити питання і отримати відповіді для того, щоб визначити майбутнє держави на роки чи навіть на десятиліття вперед.

«І, незважаючи на дивну форму подання, мене запросили на «Олімпійський». Я сьогодні на стадіоні», — заявив Порошенко

«Твердо переконаний, що Володимир Зеленський набереться мужності, доїде до «Олімпійського» і дебати відбудуться», — підкреслив він.

За його словами, було би добре, аби дебати відбулися у декілька етапів. Зокрема, дебати про позицію щодо ключових повноважень Верховного Головнокомандувача, щодо програми укріплення оборони і безпеки, а також щодо зовнішньої політики та захисту конституційних прав і свобод громадян.

Читайте також: Доній: Зеленський змусив Порошенка записувати ролики вночі і здавати аналізи сечі – помстився

Нагадаємо:

  • Ввечері 3 квітня Володимир Зеленський записав звернення, у якому підтвердив готовність дебатувати з Петром Порошенком, але на НСК «Олімпійський».
  • Вночі 4 квітня Порошенко оприлюднив відеозвернення до Зеленського, де заявив, що він готовий провести дебати на НСК «Олімпійський».
  • При цьому Зеленський запропонував екс-кандидату у президенти Юлії Тимошенко стати ведучою на його дебатах із Петром Порошенком.
  • У ЦВК вважають, що дебати на стадіоні можуть бути формою передвиборчої агітації, тому мають оплачуватися з виборчих фондів кандидатів.
  • 1 квітня Національна суспільна телерадіокомпанія України запросила кандидатів на пост президента, що пройшли в другий тур президентських виборів, узяти участь у теледебатах.
  • У Порошенка заявили, що він готовий заплатити половину оренди «Олімпійського», і закликали Зеленського разом із президентом здати аналізи, у тому числі на вживання алкоголю і наркотиків, про які раніше говорив шоумен.
  • У штабі кандидата у президенти чинного глави держави Петра Порошенка заявили, що він буде чекати Зеленського зранку 5 квітня для здачі аналізів, у тому числі на вживання алкоголю і наркотиків.
  • Зеленський відмовився здавати аналізи у медпункті «Олімпійського» і запросив у приватну лабораторію, власник якої підтримує шоумена.
  • Другий тур виборів відбудеться 21 квітня, а дебати на «Суспільному» 19 квітня.