Президент підписав закони №8487 та №8488, які легалізують ввезені з порушенням митного та податкового законодавства автомобілі з європейськими номерами.

Про це повідомляється у Facebook Петра Порошенка.

новости, новини, Україна, Украина, влада, власть, політика, политика, Толстая политика, thickpolicy.media, ПОРОШЕНКО, ЛЕГАЛІЗАЦІЯ, АВТО, європейськими номерамиЧитайте: Протесты водителей «евроблях». Авто евро идиотизм

«Всі кошти від цього, від першої й до останньої гривні, підуть до Пенсійного фонду на покриття його дефіциту, на індексації пенсій, на виплати в першу чергу тим, хто отримує мінімальну пенсію. Це чітко й недвозначно передбачено законом» – заявив президент.

За його словами, «це – непростий компроміс між державою та фактичними власниками авто, між тими, хто вже прийняв як даність неминучість податків, і тими, хто лише отримав шанс стати сумлінним платником податків».

«І от щоби останні не мали жодного сумніву, що їхні гроші ідуть на добру справу, їх і вирішили в цільовий спосіб направити на допомогу пенсіонерам», – вважає Порошенко.

«Від Пенсійного фонду вимагатиму регулярно звітувати про обсяги коштів, отриманих від легалізації авто», – запевнив він.

Президент закликав власників авто з європейськими номерами «у передбачений законом термін скористатися пільговим порядком розмитнення і утриматися від акцій протесту«.

«Без податків не буває армії, без податків не буває доріг, без податків не буває освіти. І державу будують не президенти, не уряди, не депутати, а платники податків. Це має стати аксіомою, і підписання зазначених законів – крок у тому напрямку. Дякую усім за розуміння і здатність до компромісу», – додав Порошенко.

8 листопада Верховна Рада проголосувала за законопроект №8487, що вводить нові акцизи на розмитнення автомобілів і за законопроект №8488, яким вводиться обмеження на кількість авто, які можна ввозити без грошового забезпечення на митну територію України, і посилюється відповідальність за порушення митних правил.

Громадська організація «АвтоЄвроСила» оголосила на 20 листопада у 46 містах України початок безстрокової «акції громадської непокори» до скасування цих законів.

Учасники акції вимагали скасувати коефіцієнт віку для автомобілів з ЄС в розрахунку вартості акцизу, адже чи «старше» автомобіль, тим вища ставка.

21 листопада акцію «євробляхарів» було призупинено, вони розблокували дороги в низці областей.

22 листопада голова Верховної Ради Андрій Парубій підписав законопроекти №8487 і №8488 про розмитнення автомобілів з іноземною реєстрацією.