Президент України Петро Порошенко підписав законопроект про передачу Андріївської церкви в безоплатне і постійне користування Константинопольському патріархату.

Про це повідомляється на сайті українського парламенту.

новости, новини, Україна, Украина, влада, власть, політика, политика, Толстая политика, thickpolicy.media, ПОРОШЕНКО, Константинопольский патріархат, передача, передачу Андріївської церквиЗаконопроект Про особливості користування Андріївською церквою Національного заповідника Софія Київська, внесений главою держави до парламенту, як невідкладний, був схвалений 237 голосами народних депутатів.

Закон передбачає передачу Андріївської церкви у Києві в користування Вселенського патріархату для розміщення там своєї ставропігії (представництва).

Згідно з документом, церква буде передана Вселенському патріархату для здійснення богослужінь та обрядів.

Наразі Андріївська церква є діючою церквою Української автокефальної православної церкви (УАПЦ). Митрополит УАПЦ Макарій вже заявив про згоду з передачею храму Константинополю.

Президент України Петро Порошенко заявив, що рішення про передачу Андріївської церкви Вселенському патріарху погоджено з церковними ієрархами. На його думку, це може сприяти отриманню автокефалії Української православної церкви.

Чи піариться Порошенко на створенні єдиної помісної церкви? Коментар речника УПЦ КП

11 жовтня Синод Константинопольського патріархату визнав недійсним лист від 1686, яким Київська митрополія потрапила під юрисдикцію Москви, відновивши таким чином канонічний статус глави Української православної церкви Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія.

Водночас процес надання УПЦ автокефалії триває.

За словами Філарета, томос буде отримано після обрання предстоятеля патріархату на об’єднавчому соборі.

У свою чергу представник УПЦ МП архієпископ Климент заявив, що єпархії Московського патріархату не мають наміру брати участь в об’єднанні українських церков.