За останні п’ять років Україна звільнилася від культурної окупації. Про це заявив президент Петро Порошенко під час нагородження національної премії ім. Т.Шевченка в суботу, 9 березня, у Каневі Черкаської області.

новости, новини, Україна, Украина,Толстая Политика, Товста політика, влада, власть, політика, политика, thickpolicy.media, thickpolicy media, thick polic, Порошенко, Канів, культурної окупації

«Ми звільнилися від культурної окупації, яка не менш небезпечна, ніж окупація фізична. За останні п’ять років українська мова, україномовна пісня, україномовна книга, україномовне кіно зайняли надійні позиції у просторі навколо нас і, що надзвичайно важливо, у наших серцях — у серцях усіх українців», — заявив Порошенко.

Президент підкреслив, що українська мова зайняла нарешті належне їй місце.

«І зробили ми це змогли мудро, ніяк не порушуючи прав носіїв інших мов, ми припинили багаторічне приниження, оскільки українську мову в Україні доводилося буквально рятувати, і сьогодні її позиції сильні як ніколи», — зазначив глава держави.

За його словами, сьогодні в України більш високі амбіції — «так представити нашу культуру і мову, щоб увесь світ належно оцінив їхню красу і їх силу».

Президент також вручив Національні премії України імені Тараса Шевченка, цьогоріч її лауреати отримають по 200 тисяч гривень.

Як відомо, сьогодні в Україні відзначають 205-ту річницю від дня народження поета.