82,7% пенсіонерів отримують пенсію до 4 тис грн, що нижче фактичного прожиткового мінімуму.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства соціальної політики.

новости, новини, Україна, Украина,Толстая Политика, Товста політика, влада, прожитковий мінімум, пенсію, пенсіонери, власть, політика, политика, thickpolicy.media, thickpolicy media, thick polic

У «Слузі народу» назвали «невідворотнім» підвищення пенсійного віку

Заступниця міністра соціальної політики Наталія Ненюченко пояснює такий стан речей солідарної пенсійної системою, тіньовою зайнятістю та тіньовими виплатами заробітної плати.

Вона також зазначила, що лише 5% працюючих беруть участь у системі недержавного пенсійного забезпечення, при цьому більшість платять внески нерегулярно і в недостатньому розмірі.

«82,7 відсотка пенсіонерів отримують пенсію до 4 тис грн, а це нижче фактичного прожиткового мінімуму, це є ключовою проблемою яка потребує вирішення», — заявила заступниця міністра.

Нагадаємо:

В Україні з 1 грудня 2019 року зросли прожитковий мінімум і мінімальна пенсія.

Тепер прожитковий мінімум становить 2102 гривні для працездатних (було 2007), 1638 для осіб, які втратили працездатність (було 1564), 1779 для дітей, у віці до 6 років (було 1699) та 2218 для дітей із 6 до 18 років (було 2118).

Підвищення прожиткового мінімуму приведе до перерахунку пенсій для 11 мільйонів пенсіонерів. Тепер розмір мінімальної пенсії становитиме 1638 гривень.

 6 лютого голова парламентського комітету з питань соцполітики Галина Третьякова заявила, що підвищення пенсійного віку — невідворотний процес, за її словами, вирівняти солідарний рівень пенсій можна тільки шляхом збільшення пенсійного віку.