Канцелярія президента Польщі Анджея Дуди не запросила президента Росії Володимира Путіна на  урочисті заходи з нагоди 80-річчя початку Другої світової війни.

«Серед запрошених країн немає Росії», — цитує слова прес-секретаря Анджея Дуди Блажея Спихальського Радіо Польша.

новости, новини, Україна, Украина,Толстая Политика, Товста політика, влада, власть, політика, политика, thickpolicy.media, thickpolicy media, thick polic, Польща, Путін, Друга світова, не запросилиНімецькі та радянські офіцери вітають нацистський прапор під час параду в Брест-Литовську, який відзначає демаркацію кордону на території тогочасної Польщі, 22 вересня 1939

За словами Спихальського, «запрошення були розіслані, керуючись сучасними, а не історичним контекстом», тому від присутності Путіна вирішено було відмовитися, повідомляє англомовний сайт телеканалу TVP Poland In.

Путін не був запрошений, навіть незважаючи на рекомендацію польського МЗС запросити російського президента. Таку рекомендацію, зокрема, дав тодішній заступник глави польського МЗС Бартош Ціхоцький, який на початку березня став послом Польщі в Україні, повідомляє DW.

Представник Дуди підкреслив, що консультації з МЗС країни мали неофіційний характер, і адміністрація президента не зверталася до відомства за рекомендаціями.

У листопаді 2018 року Путін взяв участь в урочистостях, присвячених 100-річчю від дня закінчення Першої світової війни, і навіть поспілкувався на урочистому обіді в Єлисейському палаці з президентом США Дональдом Трампом.

Читайте також: «Путіну подобаються ідіоти!» Портников пояснив загравання французів в Криму

Друга світова війна розпочалася 1 вересня 1939 року, коли німецький лінкор відкрив вогонь по польських укріпленнях на півострові Вестерплатте під Гданськом.

У 2019 році виповнюється 80 років від дня початку Другої світової війни. 1 вересня 1939 року нацистська Німеччина напала на Польщу із заходу, 17 вересня 1939 року СРСР, правонаступницею якого вважає себе сучасна Росія, атакував польську державу зі сходу.