У Санкт-Петербурзі (Росія) судитимуть директора дитбудинку №8 Наталю Федорову, яка роками ігнорувала розповіді підлітків про сексуальне насильство.

дитбудинк, Росія, сексуальне, насильство, Федорова

Прокуратура направила до Кіровського районного суду кримінальну справу, Федорову звинувачують у злочинній недбалості, пише «Медиазона».

Про сексуальне насильство в дитбудинку стало відомо в квітні 2017 року, тоді оперативники карного розшуку прийшли з обшуками за кількома адресами. Поштовхом до оперативної розробки несподівано послужила конкурсна робота студентки, в якій згадується ім’я тільки одного потерпілого, Якова Яблочника.

За словами Яблочниа, йому було близько 13 років, коли соціальний працівник піддав його сексуальному насильству.

Він згадував, що «перший раз це було в туалеті». «Він залякував психіатричною лікарнею … Це відбувалося щотижня … Дуже складно, дуже боляче згадувати той самий день», — говорив чоловік.

За його словами, соцпрацівник не раз вів його «в сусідню з дитбудинком парадну і там змушував йому робити мінет». Після цього він давав хлопчику гроші і «водив в сауну».

Розслідуючи справу про насильство над вихованцями, слідчі прийшли до висновку, що протягом десяти років, з кінця 2006 до березня 2017 року, потерпілі не раз зверталися до Федорової, але та на їхні розповіді не реагувала.

За версією слідства, в результаті «злочинної бездіяльності» Федорової та її «недбалого ставлення до служби», семеро підлітків зазнали насильницьких дій сексуального характеру — в тому числі на території дитбудинку і школи при ньому.

Під час допиту 65-річна Федорова згадувала, що з 2003 по 2017 рік до неї «систематично» підходили вихованці дитбудинку і говорили, що «хтось здійснює відносно них насильницькі дії сексуального характеру».

«Але я дітям не вірила, так як діти перебувають на обліках в психоневрологічному диспансері, відхилені в ступені дебільності, і в підлітковому віці мають гіперсексуальність і можуть фантазувати на сексуальні теми, що може підтвердити будь-який дефектолог», — пояснила вона.

За словами Федорової, діти вказували на її заступника Михайла Єліна і на Станіслава Виноградова — він керував дитбудинком до 1991 року, а потім став директором школи № 565, де навчалися його вихованці. Обох вона називає «шанованими людьми і педагогами з великим стажем роботи», у яких «завжди були хороші відносини з дітьми» і не було «жодних сексуальних відхилень».

«В даний час я розумію, що я повинна була зробити якісь заходи, повідомити про це в правоохоронні органи«, — визнала Федорова на допиті.