Делегація Парламентської Асамблеї Ради Європи за підсумками візиту в Україну висловила стурбованість незбалансованим висвітленням виборів з боку олігархічних ЗМІ і погрозами деяких спостерігачів застосувати силу.

ПАРЄ, вибори, Україна, ЗМІ

Відповідну заяву зробила делегація ПАРЄ після візиту в Україну, який тривав 6 та 7 березня, передає Цензор.НЕТ.

Делегати дійшли висновку, що Центрвиборчком добре підготувався до голосування, а Україна загалом готова до проведення вільних демократичних виборів, але є низка критеріїв, які потребують поліпшення.

Зокрема, в ПАРЄ вважають, що безпрецедентно велика кількість кандидатів і спостерігачів може створити проблеми в день голосування.

«Делегація стурбована тим, що свобода слова в Україні обмежена тим, що ЗМІ, які переважно належать олігархам, замість збалансованого висвітлення передвиборчої ситуації виступають як канали зв’язку з громадськістю для окремих кандидатів», — йдеться у висновку ПАРЄ.

Також делегація отримала повідомлення про зловживання адміністративним ресурсом, зокрема про стирання меж між президентською і виборчою діяльністю.

«Делегація також дуже стурбована чутками про інтенсивні зусилля деяких кандидатів щодо створення систем підкупу виборців», — розповіли в ПАРЄ.

Крім того, у парламентаріїв викликали занепокоєння заяви «відомих воєнізованих формувань», які будуть спостерігачами на виборах, про можливе застосування сили в день голосування.

Також делегація з прикрістю сприйняла той факт, що на виборах президента мало жінок-кандидатів