Члени Асамблеї Ради Європи прийняли резолюцію про поновлення роботи російської делегації в ПАРЄ. Сьогодні РФ подасть заявку на підтвердження повноважень своєї делегації.

новости, новини, Україна, Украина, влада, власть, політика, политика, Толстая политика, thickpolicy.media, Росія, повернення, ПАРЄГлава російського МЗС Сергій Лавров і Турб’єрн Ягланд — генеральний секретар Ради Європи

«Ми подаємо заявку на підтвердження своїх повноважень», — заявив глава російської делегації, віце-спікер Держдуми Петро Толстой, повідомляє ТАСС.

Парламентська асамблея Ради Європи на нічному засіданні ухвалили резолюція, яка змінює правила ПАРЄ й ускладнює застосування санкцій.

За це рішення проголосували 118 членів ПАРЄ, проти — 62, утрималися 10.

«ПАРЄ у стані зомбі в першій ночі відкрила двері агресору. Завтра битва триватиме далі. За санкції, які залишилися серед можливих. Ганьба», — заявив голова української делегації Володимир Ар’єв.

До цього у ПАРЄ відхилили понад 200 українських поправок до резолюції щодо Росії, які мали на меті затягнути процес ухвали.

«За повернення російської делегації 118. Україна, британці, грузини, країни Балтії, поляки були проти. Нас — меншість. Ми не зрадили принципи РЄ, на відміну від тих, хто продав принципи заради грошей, внеску Росії», — зазначила перша заступниця голови Верховної Ради, членкиня української делегації у ПАРЄ Ірина Геращенко.

Ті 118 політиків, які голосували за повернення Росії в ПАРЄ, тепер несуть відповідальність за злочини Росії в окупованому Криму, на Донбасі та знущання над політв’язнями.

Представниця делегації України також зазначила, що цю резолюцію Рада Європи прийняла у «символічну» дату – 25 червня. Саме у цей день Росія повинна була обов’язково звільнити наших моряків на вимогу Трибуналу.

Крім цього, Геращенко подякувала тим 62 політикам, які проголосували «проти цієї ганьби». За її словами – це «вся українська делегація, наші колеги з Британії, Грузії, країн Балтії».

«Це той день, коли соромно перебувати в Стратсбурзі і в цій делегації. Сьогодні ті, хто проголосували за цю резолюцію, перекреслили цей інститут в 70-річчя створення Ради Європи», – додала Геращенко.

Після повернення повноважень делегації РФ в ПАРЄ українська делегація може призупинити свою участь в асамблеї.

Про це заявила в.о. голови комітету Верховної Ради з питань євроінтеграції Марія Іонова.

«Делегація збереться і буде вирішувати. В принципі, ми не бачимо себе в одному залі з росіянами. Ми просто припинимо участь України в літній сесії. І взагалі я не знаю, чи можна буде туди повертатися, якщо чесно», — підкреслила вона.

Народний депутат сказала, що українська делегація протестуватиме під час процедури повернення повноважень членів делегації РФ у вівторок.

«Ми будемо протестувати. І коли вони залишаться в залі, ми покинемо його. Нехай вони голосують за Генерального секретаря ПАРЄ без України», — розповіла Іонова.

В.о. голови комітету Верховної Ради з питань євроінтеграції нагадала, що 6 з 11 депутатів з делегації РФ перебувають під світовими санкціями, оскільки вони голосували за введення військ в Україну.

«Члени парламентської асамблеї здійснюють самогубство, це початок руйнування самої організації», — заявила Іонова, коментуючи резолюцію про повернення делегації РФ.

За її словами, в останні 5 років у подібних критичних ситуаціях на допомогу приходив п’ятий президент Петро Порошенко — «він включався і просто дзвонив кому треба, тримав зв’язок і з Меркель, і з іншими».

Іонова зауважила, що в адміністрації президента Зеленського двічі проігнорували офіційні звернення представників української делегації в ПАРЄ, які пропонували зустрітися з президентом перед його візитом до Франції, щоб розповісти «про всі загрози, оскільки розуміли позицію французів».

Вона додала, що німці і французи «сьогодні і останнім часом не приховували свою проросійську політику».

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що повернення російської делегації це «реванш агресора і повна зневага до норм міжнародного права».