Верховна Рада України відхилила всі чотири проекти постанов, які блокували підписання законопроекту №5670-д про українську мову.

новости, новини, Україна, Украина, влада, власть, політика, политика, Толстая политика, thickpolicy.media, Верховна Рада, українську мову, законРішення було ухвалено на пленарному засіданні парламенту 14 травня. Жодна з постанов, ініціаторами яких були представники “Опозиційного блоку” і деякі позафракційні нардепи, не набрала мінімум у 226 голосів, які необхідні для скасування голосування за закон

Після того, як Верховна Рада відхилила названі постанови, шлях до підписання історичного закону був відкритий. Голова парламенту Андрій Парубій одразу ж поставив свій підпис на ньому.

Читайте також:  Порошенко з Брюсселя дав пораду Зеленському «йти його дорогою»

Одностайність Верховної Ради підтримав віце-прем’єр-міністр України В’ячеслав Кириленко. Особливу подяку він висловив Парубію.

“Всі постанови, внесені реваншистами для знищення закону про українську мову, парламентом не підтримані! Голова Верховної Ради Андрій Парубій, внесок якого в ухвалення історичного закону про мову важко переоцінити, невідкладно, просто в залі підписав цей закон! Реванш не пройде. Слава Україні!” – написав Кириленко у Тwitter.

 

  • 25 квітня Верховна Рада України ухвалила в цілому законопроект №5670-д «Про забезпечення функціонування української мови як державної».
  • За відповідний документ проголосували 278 народних депутатів, проти –38. Голосування почалося зі слів спікера парламенту Андрія Парубія «Слава Україні!».
  • Народний депутат від «Опозиційного блоку» Олександр Вілкул подав до Верховної Ради проект постанови, яка блокує підписання мовного закону. Він зазначив, що ні спікер парламенту Андрій Парубій, ні президент Петро Порошенко не зможуть підписати цей закон.
  • Голова Верховної Ради Андрій Парубій ще тоді анонсував підписання закону про державну мову №5670-д 14 травня.
  • Ухвалення історичного закону викликало бурхливу реакцію в Росії. Так, Скандальна речник МЗС Росії Марія Захарова звинуватила Україну в порушенні Мінських домовленостей закріпленням української мови як єдиної державної.
  • Зі свого боку топ-пропагандист Володимир Соловйов звинуватив Україну в підтримці «нацистських» законів і заявив, що українці ставляться до росіян, як гітлерівці до євреїв.
  • Крім того, він назвав український мовний закон дискримінацією прав російськомовних українців і пояснив голосування за нього примусом народу до власної мови.