Народний депутат від “Опозиційного блоку” Василь Німченко звернувся до українців російською мовою під час розгляду законопроекту про мову.

новости, новини, Україна, Украина,Толстая Политика, Товста політика, влада, власть, політика, политика, thickpolicy.media, thickpolicy media, thick polic, ВР, закон про мову, Василь Німченко

Німченко почав говорити російською мовою під час розгляду у другому читанні законопроекту № 5670-д “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, передає Еспресо.TV.

“Уважаемые коллеги, граждани Украины, сегодня у нас рассматривается..”, – звернувся Німченко.

Читайте також: Виною рішення КС: НАБУ закрило ще одну резонансну справу про збагачення

Натомість голова Верховної Ради Андрій Парубій вимкнув йому мікрофон і попросив розмовляти державною мовою.

“Я закликаю вас говорити державною мовою. Будь ласка, не створюйте конфліктів, коли ми працюємо системно і злагоджено”, – наголосив Парубій.

Водночас Німченко продовжував говорити російською, у відповідь на що Парубій вимкнув йому мікрофон і попросив не зривати засідання Верховної Ради “своє некоректною поведінкою”.

Німченко погодився і заговорив врешті українською: “Я хочу сказати по-українськи: Ми не бики Степана Руданського, ми народні депутати. Я вас перепрошую, ви не пастух. Дайте мені слово народному депутату”.

Далі нардеп коментував поправки до мовного законопроекту.

Читайте також: “Рішення прийнято!”: Європарламент 403 голосами ухвалив резолюцію, яка закликає більше не вважати Росію стратегічним