Захоплені в Керченській протоці українські моряки є військовополоненими і перебувають під захистом Третьої Женевської конвенції.

Про це сказано в доповіді Управління Верховного комісара ООН з прав людини, опублікованому на сайті організації.

новости, новини, Україна, Украина,Толстая Политика, Товста політика, влада, власть, політика, политика, thickpolicy.media, thickpolicy media, thick policКерченська протока, Росія, ООН, військовополоненими

У документі повідомляється, що досі країна-агресор не пускає на територію тимчасово окупованого Криму представників УВКПЛ, що суперечить кільком резолюціям Генасамблеї ООН.

“Російська Федерація продовжує застосовувати свої закони всупереч міжнародному гуманітарному праву, яке поширюється на окупаційне держави, результатом чого є тяжкі порушення прав людини, які непропорційно сильно впливають на кримських татар”, – сказано в доповіді.

Нагадаємо, 25 листопада минулого року в Керченській протоці російські прикордонні кораблі атакували і захопили українські катер і буксир. 24 моряка звинувачуються окупантами в порушенні російського кордону. Всі захоплені українські моряки вважають себе військовополоненими і не визнають своєї провини.