У Московському патріархаті УПЦ вважають, що Константинопольський патріархат «несе потенційну загрозу спонтанної агресії, посягань на церковну територію».

новости, новини, Україна, Украина, влада, власть, політика, политика, Толстая политика, thickpolicy.media, звинувачення, Варфоломій, Московський патріархат, Константинопольський патріархат

Дії Вселенського патріарха Варфоломія з України наштовхують на підозри в його заангажованості з боку «сильних світу цього», також заявив глава прес-служби Київського митрополита МП Онуфрія архієпископ Ніжинський Климент, передає Orthodoxia.info.

«З огляду на політичну ситуацію в Україні, дії Вселенського патріарха Варфоломія породжують підозри в його заангажованості з боку сильних світу цього. Ця позиція Константинопольської патріархії ставить її поза канонічного поля і зрозумілих всієї православної ойкумени принципів православного життя. Сьогодні майже всі помісні церкви бачать в особі Константинопольської патріархії потенційну загрозу спонтанної агресії, посягань на церковну територію без будь-яких пояснень і братнього обговорення», — сказав глава прес-служби.

В УПЦ МП заявили, що їх представники не братимуть участь в об’єднавчому соборі, за результатами якого повинна бути створена єдина українська православна церква і призначений її голова.

Читайте: Захваты храмов? Зачем?