За даними журналістів, в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко написав заяву про звільнення.

Про це з посиланням на дані джерел повідомляють ЕПРБК-Україна та LB.ua.

Завищувала вартість робіт та не сплачувала податки: компанію-учасницю “Великого будівництва” викрили у шахрайстві

За словами джерела з оточення Вітренка, про своє звільнення він почав говорити ще близько двох тижнів тому.

Передбачалося, що після поїздки Вітренка з президентом Володимиром Зеленським до Катару ситуація може змінитися, але в підсумку в.о. міністра написав заяву.

За даними джерел видання, рішення щодо звільнення Вітренка може бути ухвалено лише після визначення альтернативного кандидата на посаду керівника міністерства. 

Причинами бажання замінити очільника Міненерго джерела називають розчарування Банкової у Вітренку та те, що в.о. міністра нібито не зміг знайти спільної мови з очільником уряду.  

Нагадаємо:

У грудні 2020 року повідомлялось, що колишній виконавчий директор «Нафтогазу» Юрій Вітренко отримає держоблігацій на 4 мільйони доларів строком на 5 років в рамках «мирової» угоди з «Нафтогазом» щодо виплати йому премії та уникнення конфлікту інтересів перед призначенням в уряд.

На засіданні 17 грудня Верховна Рада не підтримала призначення колишнього виконавчого директора «Нафтогазу» Юрія Вітренка на посаду першого віцепрем’єр-міністра — міністра енергетики.

21 грудня 2020 року Кабмін на позачерговому засіданні призначив Юрія Вітренка першим заступником міністра енергетики — на нього також поклали тимчасове виконання обов’язків міністра.

28 січня Юрія Вітренка з другої спроби не призначили першим віцепрем’єром — міністром енергетики.

23 лютого Верховна Рада схвалила законопроєкт №4531 про відновлення конкурсів на зайняття посад держслужби – з урахуванням пропозицій президента Володимира Зеленського, який пропонував розширити повноваження в.о. міністрів.

Пізніше закон підписав президент Володимир Зеленський.