Парламент Нідерландів 12 червня схвалив підписану з Україною угоду, яка дасть змогу полегшити переслідування осіб, причетних до аварії у 2014 році на Донбасі малазійського Boieng рейсу MH17. Про це повідомляє «Немецкая волна».

новости, новини, Україна, Украина,Толстая Политика, Товста політика, влада, власть, політика, политика, thickpolicy.media, thickpolicy media, thick policy, новости, новини, Україна, Украина, влада, власть, політика, политика, Толстая политика, thickpolicy.media, парламент Нідерландів, переслідування, угода, МН-17Парламент Нідерландів схвалив угоду про суд у справі про катастрофу MH17, укладену з українською стороною.

За угодою, судовий процес відбудеться у суді Нідерландів, імовірно, у Гаазі. Під час суду буде можливим використання відеозв’язку.

У разі винесення обвинувальних вироків, виконати їх можуть в Україні.

Схвалення угоди «є важливим кроком на шляху до пошуку істини і притягнення підозрюваних до суду, тим самим задовольняючи вимоги родичів жертв», заявив міністр закордонних справ Нідерландів Стеф Блок.

Boeing 777, що летів з Амстердама в Куала-Лумпур, зазнав аварії 17 липня 2014 року поблизу ТорезаДонецької області. Загинули всі 298 осіб, які перебували на борту.

26 вересня 2016 року JIT повідомила, що рейс MH17 було збито з російського комплексу «Бук» із території, підконтрольної проросійським бойовикам. Після аварії літака комплекс повернули у РФ. 24 травня 2018 року слідчі уточнили, що «Бук» прибув на Донбас із Курської області, де базується 53-тя бригада збройних сил РФ. Слідчі відновили маршрут, яким перевозили установку.

Нідерланди та Австралія офіційно обвинуватили Росію в загибелі пасажирів рейсу MH17.

Президент РФ Володимир Путін говорив, що російська сторона визнає висновки JIT про авіакатастрофу МН17 тільки в разі своєї участі в розслідуванні. Він пообіцяв, що в Росії до висновків JIT поставляться «з повагою» і проаналізують їх. Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що якщо закордонні партнери вирішили «спекулювати на темі авіакатастрофи МН17 для досягнення своїх політичних цілей, то це залишиться на їхній совісті».