Нова команда Міністерства охорони здоров’я на третину скоротила бюджетні витрати на закупівлю ліків для людей з рідкісними хворобами.

Про це свідчать дані законопроекту про бюджет на 2020 рік.

новости, новини, Україна, Украина, влада, власть, політика, политика, Толстая политика, thickpolicy.media, МОЗ, бюджетні витрати, рідкісними хворобами

Рада прийняла в першому читанні законопроєкт про верифікацію соцвиплат

Фінансування деяких хвороб скоротили майже вдвічі. Наприклад, якщо в 2019 році на дітей хворих на муковісцидоз держава витратила 72,393 млн грн, то в 2020 планують витратити 34,822 млн грн.

Також майже вдвічі урізали фінансування дорослих хворих на гемофілію: з 463,73 млн грн в 2019 році до 262 млн грн у 2020 році.

У спільноті пацієнтів з орфанними захворюваннями висловлюють думки, що скорочення витрат — дії екс-глави МОЗ Уляни Супрун. Але документи показують, що команда яка пройшла, просила створити окрему бюджетну програму за орфанними захворюваннями і говорила про збільшення її фінансування. Збільшення фінансування повинно було скласти 160 мільйонів гривень.

Нагадаємо, що раніше нова глава МОЗ Зоряна Скалецька заявила, що не буде проводити комунікацію з населенням в тому вигляді, в якому це робила Супрун.

Також повідомлялося, що рахункова палата проведе аудит правління Супрун. Сама Супрун заявила, що прохання до комітету надійшло від Петра Багрія, фірми якого за часів Богатирьової були чи не основними продавцями ліків за завищеними цінами для МОЗ.