З інтерв’ю глави президентського офісу Андрія Богдана слідує, що ситуацію на Донбасі можна врегулювати, якщо визнати за жителями регіону право говорити російською мовою і повернутися до моделі «регіональних мов» часів закону Ківалова-Колесніченка.

новости, новини, Україна, Украина, влада, власть, політика, политика, Толстая политика, thickpolicy.media, Богдан, Донбас, закону Ківалова-КолесніченкаЧитайте також: Глава президентського офісу Богдан готовий «дозволити Донецьку й Луганську російську мову»

Це твердження чиновника повністю повторює тези російської пропаганди, яка стверджує, що «повстання» на Донбасі розпочалося через страждання через мову. Але це — брехня. На Донбасі не було ніякого повстання, а було вторгнення російських диверсантів, а потім і регулярних військ і зрада місцевих чиновників та силовиків. Ось що там було. Ось чому на звільнених територіях Донбасу ніхто не говорить, що його утискають за фактором мови.

Читайте також: Перейменування Московського проспекту хочуть винести на референдум

Жителі Донбасу — такі ж русифіковані українці, як і багато інших жителів східних і південних областей країни. І завдання держави — повернути їм рідну мову, а не сприяти збереженню позицій імперії за допомогою власних законів.

Втім, для кого я це все пишу? Я вже й не знаю, що повинні ще сказати і зробити чиновники Зеленського, щоб українці зрозуміли: нова влада — це стара влада. Модернізована версія Партії регіонів, чиї наміри і дії призведуть до такої ж кризи і краху, як і дії їхніх попередників.

Читайте також: Богдан і російська мова — реакція соцмереж