Вночі 28 липня у віці 85 років помер радянський та російський письменник Володимир Войнович. За словами родичів, причиною смерті став серцевий напад.

Про це повідомили журналіст Віктор Давидов та письменник Віктор Шендерович на Facebook.

новости, новини, Україна, Украина, влада, власть, політика, политика, Толстая политика, thickpolicy.media, письменник, Володимир ВойновичВойнович різко критикував президента РФ Володимира Путіна та його агресивну політику щодо України. Письменник підтримував українських політв’язнів у Росії.

У жовтні 2015 го року, з нагоди дня народження російського президента, сказав, що у Путіна «поїхав дах» і що президент РФ повинен понести відповідальність за свої злочини.

Письменник і драматург Володимир Войнович народився в Сталінабаді (Душанбе) в 1932 році. Перші його твори були опубліковані у другій половині 1950-х років. У 1960-х вірш «Чотирнадцять хвилин до старту» («Я верю, друзья, караваны ракет…»), покладений на музику, став неофіційним гімном радянської космонавтики. Всього Войнович написав тексти для більш ніж 40 пісень.

Серед інших відомих робіт антиутопія «Москва 2042», повісті «Шапка» і «Два товариша», книга про Олександра Солженіцина «Портрет на тлі міфу», а також роман «Монументальна пропаганда».

У кінці 1960-х років Войнович брав активну участь у русі за права людини, що стало причиною конфліктів з владою. Його сатиричний роман «Життя і незвичайні пригоди солдата Івана Чонкіна» виходив у самвидаві, потім був виданий за кордоном. Після цього Войновича виключили зі Спілки письменників СРСР, у 1980 році вислали з СРСР, а в 1981 році позбавили радянського громадянства. Войнович проживав у ФРН і США до 1990 року, коли особливим указом президента СРСР йому і низці інших діячів мистецтва був повернутий радянський паспорт.

У 2000 році за роман «Монументальна пропаганда» Войновича нагородили Державною премією РФ. У 2002 році він став володарем премії ім. А. Д. Сахарова «За громадянську мужність письменника».