Заступник голови РНБО Росії, колишній президент та прем’єр РФ Дмитро Медведєв вважає, що з нинішньою українською владою Москві немає про що домовлятися, тому варто чекати наступної влади.

Про це він написав у досить різкій статті, повній агресивних випадів на адресу України та української влади. Статтю опублікувало російське видання Коммерсант. Видання зазначило, що «публікує її в авторській редакції».

Поки що офіційний Київ ніяк не відреагував на матеріал.

Медведєв пише, що українські керівники — «люди, що не мають жодної стійкої самоідентифікації. Нещасні люди».

Він зазначає, що президент України Володимир Зеленський, людина «з певним етнічним корінням», яка говорила російською та заробляла, в тому числі в Росії, ставши президентом, «повністю змінив політичну і моральну орієнтацію».

«Почав ревно служити найбільш оскаженілим націоналістичним силам України, — обурюється Медведєв. — Можна тільки уявити, наскільки огидно йому було зробити таке моральне «сальто-мортале». Це нагадує божевільну ситуацію, коли представники єврейської інтелігенції у нацистській Німеччині з ідейних причин попросилися б на службу в СС».

Експрезидент РФ пише, що через це в Україні з’являються «ублюдочні документи», на кшталт закону про корінні народи, «дебільні Кримські платформи» та моляться «за блаженну пам’ять терористів та юдофобів Бандери та Шухевича».

«Йому (Зеленському — Ред.) відверто гидко потурати цим настроям, вся історія його життя, життя його родини повстає проти такої мерзоти. Нормальна, порядна людина просто не змогла б цього робити. Але, на жаль, треба. Інакше розмажуть мізки по стінах», — пише Медведєв і додає «вивернута навиворіт людина».

У такій ситуації, на думку представника російського РНБО, домовлятися з українською владою для Росії неможливо.

Він натякає на те, що Захід керує Україною.

«А нам з васалами справу мати немає сенсу. Справи треба вести з сюзереном», — заявив Медведєв.

Він пропонує дочекатися, доки в Україні зміниться «нормальна» влада.

«Росія вміє чекати, ми люди терплячі», — додає Медведєв.

У статті Медведєв також публікує начебто «документи, які не публікувалися» та українську приказку «Коза з вовком тягалася, тільки шкура від кози зосталася». Щоправда, аж з двома помилками.

Після Путіна

Уже не вперше російські керманичі присвячують Україні довгі тексти. В липні статтю зі своїм трактуванням всієї української історії опублікував президент РФ Володимир Путін.

У ній Путін вкотре доводив тезу про те, що Україна та Росія — один народ та переконував, що Київ перебуває під зовнішнім управлінням.

Український президент Володимир Зеленський творчість російського колеги розкритикував.

«Але ми, повторю ще раз, не один народ. Були б одним народом, то в Москві, швидше за все, ходили б гривні, а над Держдумою майорів би жовто-блакитний прапор», — наголосив президент України.

Тези ж про «зовнішнє управління» України, за словами українського президента, — «суто пропагандистська мантра для внутрішнього споживача в самій Росії».