Глава руху «Дія», нардеп Дмитро Ярош закликав почесного патріарха Філарета схаменутися і не підігравати Кремлю. Про це Ярош написав у своєму Facebook.

новости, новини, Україна, Украина, влада, власть, політика, политика, Толстая политика, thickpolicy.media, Ярош, Філарета схаменутися

За словами нардепа, він намагається ніколи не влазити в релігійно-церковні справи, “але те, що робить патріарх Філарет знаходиться поза межею його розуміння”.

“Я український греко-католик, але вважаю, що створення Помісної Української Православної Церкви – це справа не тільки православних. Ця подія, окрім релігійного, має й ідеологічне та державницьке стратегічне значення для «мертвих, живих і ненароджених» українців”, – написав він.

Ярош закликав Філарета схаменутися. “Не підігруйте Кремлю! Особливо зараз – коли реванш імперії як ніколи небезпечний”, – зазначив він.

“Люди кажуть: «Якщо Бог когось хоче покарати, то відбирає розум». Не треба, саме зараз, послаблювати українство і християнство. Схаменіться! Хай Вас, Владико, Бог надоумить! З повагою і надією”, – резюмує Ярош.

Раніше Патріарх Філарет заявив, що відмовляється приймати Томос про автокефалію. Також Філарет заявив, що скликає на 20 червня помісний собор, на якому скасує рішення собору від 15 грудня минулого року про ліквідацію Київського патріархату.