Фракція «Народного фронту» виходить із парламентської коаліції. Про це з трибуни Верховної Ради оголосив лідер фракції Максим Бурбак.

новости, новини, Україна, Украина, влада, власть, політика, политика, Толстая политика, thickpolicy.media, Верховна Рада, Народний фронт, парламентської коаліціїЧитайте також: Порошенко створив оргкомітет для інаугурації Зеленського

«Коаліція, сформована 2014-го, виконала свої завдання… Треба будувати далі. До цього необхідно залучити всі політичні сили державницького спрямування і новообраного президента. Саме тому ми заявляємо про вихід із чинної коаліції, припинення її діяльності з 17 травня 2019 року. Та про ініціативу формування нової коаліції з новим порядком денним», — заявив Бурбак.

Розпад коаліції. Відео з Ради

Таким чином, у коаліції залишається лише «Блок Петра Порошенка» — це 135 народних депутатів. Після офіційного оголошення про припинення існування парламентської більшості Верховній Раді дається 30 днів, щоб сформувати нову коаліцію.

Голова Верховної Ради Андрій Парубій оголосив про припинення діяльності коаліції.

Про це він сказав після заяви «Народного фронту» про вихід із більшості.

«Сумна новина. З огляду на заяву голови депутатської фракції партії «Народний фронт» про вихід фракції з коаліції та у зв’язку з цим — припиненням діяльності коаліції, повідомляю, що сьогодні коаліція депутатських фракцій «Європейська Україна» у Верховній Раді 9 скликання припинила свою діяльність. Відповідно до положень частини 7 статті 83 Конституції України, протягом одного місяця відсьогодні, із дня припинення діяльності коаліції депутатських фракцій, має бути сформована нова коаліція», — сказав Парубій.

Він закликав усі фракції та групи розпочати консультації з формування нової більшості.

«Давайте визнаємо: це була хороша коаліція», — додав Парубій.

Разумков, у команди новообраного президента є чітка позиція, що в питанні можливого розпуску Верховної Ради ніхто не буде йти на порушення закону.

«На порушення закону дійсно ніхто йти не планує. Є передумови, які дають президенту можливість розпустити Верховну Раду. Вони чітко прописані в законодавстві, іноді не до кінця чітко, але більш-менш зрозуміло. Однією з цих передумов є відсутність коаліції, яка багато обговорюється «, − вказав радник Зеленського.

Розпустити Верховну Раду новообраний президент може до 27 травня — пізніше це забороняє конституція.