У Верховній Раді ІХ скликання народних депутатів будуть штрафувати за прогули і кнопкодавство. Про це заявив лідер партії “Слуга народу” Дмитро Разумков.

новости, новини, Україна, Украина, влада, власть, політика, политика, Толстая политика, thickpolicy.media, Верховна Рала, покарання, прогули і кнопкодавствоЧитайте також: Милованов про навчання нардепів: частина «слуг» замість лекцій ходили у SPA

За словами Разумкова, в оновленій Раді кнопкодавів чекає суворе покарання.

«Щодо «кнопкодавів» наша позиція наступна: вони повинні бути покарані суворо. Суворим покаранням ми передбачаємо або високі штрафи від 50 до 80 тис. грн – навіть для наших народних депутатів це вже буде боляче. Другий варіант – аж до кримінального покарання за такі діяння», – заявив Разумков.

Також, жартуючи, Разумков додав, що «рубати руки не буде».

«Наступним правильним етапом буде введення системи, яка б унеможливила голосування “за себе і за того хлопця”. Це можуть бути відбитки пальців, сенсорна кнопка – сьогодні підняли питання в самому кінці про сенсорну кнопку, правда ніхто до кінця не може відповісти, чи буде вона працювати», – додав він.

Разумков додав, що в партії всерйоз задумались щодо провадження таких санкцій.

«Інше питання – прогульники. Я говорив, що завжди потрібно карати людей, які не ходять на роботу», – зазначив Разумков.

За словами лідера «Слуги народу», в такому випадку простого співробітника вигнали б з роботи, а ось народного депутата вигнати не можна, тому що «є цілих 5 років, на які він отримав індульгенцію, що буде сидіти в парламенті».

«Наша пропозиція наступна: якщо народний депутат протягом чергової сесії не був на 30% пленарних засідань і на роботі комітетів, то, напевно, він зайнята людина, і нехай йде займатися чимось іншим. Позбавлення мандата, я думаю, було б справедливим», – сказав він.

“Економія бюджету, і всім було б непогано, а інші почали б працювати”, – пояснив Разумков.

Раніше в команді президента Володимира Зеленського заявили, що глава держави має намір ініціювати введення кримінальної відповідальності для депутатів, які голосують обманним шляхом.