На рахунки студії «Квартал 95» коміка і кандидата у президенти Володимира Зеленського вивели 41 млн доларів перед націоналізацією ПриватБанку за часів олігарха Ігоря Коломойського.

Зеленський, Коломойський, ПриватБанк, Квартал 95

Про це повідомив депутат від «Блоку Петра Порошенка» Володимир Ар’єв на своїй сторінці у Facebook.

«Весна покаже, хто де крав, кажете? 1 березня. Показуємо. Як $41 млн коштів вкладників ПриватБанку було виведено на рахунки коміків «Кварталу 95″ через кредитування пов’язаних із Коломойським компаній», — написав він.

Ар’єв не назвав джерела інформації, але виклав номери контрактів і дані банківських трансферів.

«У 2012 році «Приват» видає кредити на суму понад 400 млн грн (курс долара — 8 грн) компаніям «Реаліз Ойл» і ТОВ «ТД Карпатнафтотрейд», які входять до структури групи «Приват» Коломойського. За кілька секунд ці кошти опиняються на рахунку ПАТ «Укртранснафта», менеджмент якої теж контролювався Ігорем Коломойським», — повідомив нардеп.

Він зазначив, що керівником «Укртранснафти» на той час був Олександр Лазорко — керівник інших компаній групи «Приват». Нардеп зазначив, що Лазорко відомий маніпуляціями з викачування технологічної нафти і її розміщенням на зберіганні на заводах групи «Приват».

За його словами, протягом декількох днів $38,2 млн були виведені з «Укртранснафти» на рахунки компанії Transit SA у кіпрській філії Банку, зареєстрованій у Швейцарії на імена екс-власників «Привату».

«Далі компанія Transit SA проганяє ці кошти через чотири офшорки, зареєстровані на осіб, які представляють інтереси Коломойського і є лише номінальними власниками цих компаній, і в результаті $41 млн осідає у компанії Godfrey Consulting Limited, зареєстрованій на Сергія Мельника», — стверджує він.

За словами нардепа від БПП, це ще один представник номінальних утримувачів, який «володіє» понад 40 компаніями, що мають рахунки у ПриватБанку на Кіпрі. Також, за даними Ар’єва, Мельник є членом редакційної ради пов’язаної компанії ТОВ «ТК «Приват ТБ Дніпро» і директором низки компаній групи «Приват».

«Замаскувавши рух коштів через офшорки, вони дійшли до кінцевого призначення компаній, зареєстрованих на учасників студії «Квартал 95″, а саме: Андрія Яковлєва, Бориса і Сергія Шефіра, Сергія Трофімова та Володимира Зеленського», — заявляє Ар’єв.

Далі, за його даними, кошти були розміщені на депозитах, а потім виведені з банку на рахунки компаній за межами установи, що унеможливлює їхнє подальше відстеження.

Протягом 2012-2016 років усі кошти вивели на такі компанії або рахунки фізосіб:

• Dr. Robert Walz (DE)

• Pinehill Investment Holdings Inc.

• Lacront Unitrade Llp (Uk)

• Piper Smith Watton Llp (Uk)

• Candlewood Investments Limited

• Triapos Limited, Cyprus

• SHSN Limited, Belize

• Atrazon Limited LTD, Cyprus

• Maintrade Limited, Seychelles

• Panevest End Co SA, Panama

• Aldorante Limited, Cyprus

• Film Heritage Lnc, Belize

«Всі кошти виводили зі схожим призначенням платежів «оплата» або «передоплата за послуги за контрактами». Також згідно з одним із призначень 1,3 млн євро були спрямовані на купівлю нерухомості», — заявляє Ар’єв.

Він наголошує, що «всі компанії зареєстровані в офшорних зонах».

«Кінцеві бенефіціарні власники цих офшорок невідомі, крім двох останніх — кіпрської Aldorante Limited і Film Heritage Inc (Беліз). Вони оформлені на Володимира Зеленського, згідно з декларацією кандидата. $41 млн виводився з ПриватБанку частинами, починаючи з 2012 року, з моменту співпраці Коломойського і Зеленського», — заявив нардеп.