Міністерство закордонних справ Угорщини 16 травня оприлюднило заяву щодо підписання президентом України Петром Порошенком закону «Про функціонування української мови як державної».

новости, новини, Україна, Украина, влада, власть, політика, политика, Толстая политика, thickpolicy.media, Угорщина, мови як державноїЧитайте також: Читайте також: Никогда русский язык не станет государственным языком Израиля ради удобства миллионов. Хочешь жить в Израиле? Говори на его языке!

Угорські дипломати назвали закон таким, що «відповідає духові Петра Порошенка», і висловили сподівання, що із новообраним президентом Володимиром Зеленським зможуть вирішитися «проблемні питання» щодо угорської нацменшини в Україні.

«Ми зацікавлені у відновленні врівноважених і дружніх відносин між Угорщиною та Україною, і сподіваємося, що новообраний президент буде відкритий до цього», – йдеться у заяві.

Читайте також: В Латвии запретили все русские школы

У заяві угорського зовнішньополітичного відомства повторили раніше озвучені тези про те, що мовний закон «утискує права національних меншин, тому що відбирає вже раніше надане право на використання рідної мови».

Читайте також: «Роблять із нас рабів!» Екс-соратниця Януковича їдко пройшлася по закону про мову

Президент України Петро Порошенко 15 травня підписав закон про функціонування української мови як державної. А сьогодні, 16 травня, закон був опублікований в офіційній пресі.

Верховна Рада України 25 квітня 278 голосами ухвалила закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Перед тим депутати кілька тижнів розглядали понад дві тисячі правок, внесених до закону.

В Угорщині негативно відреагували на ухвалення цього закону.

Читайте також: Українців розстріляли за привітання «Христос воскрес»