Міністерство закордонних справ Російської Федерації скерувало Міністерству закордонних справ України ноту з приводу припинення дії договору «про дружбу, співпрацю й партнерство».

новости, новини, Україна, Украина, влада, власть, політика, политика, Толстая политика, thickpolicy.media, Росія, договір про дружбу, ноту«Закликаємо Україну дотримуватися своїх двосторонніх та міжнародних зобов’язань не на словах, а на ділі», – заявило МЗС РФ.

Російські дипломати зазначили, що «1 квітня 2019 року за ініціативою української сторони припиняється дія Договору про дружбу, співробітництво й партнерство між Російською Федерацією і Україною від 31 травня 1997 року».

Україна звинуватила Росію в порушенні угоди, а президент Петро Порошенко пояснив, що з вини Москви вона давно стала «анахронізмом».

МЗС РФ заявляє, що Договір міг застаріти, але Москва завжди була готова обговорювати пропозиції щодо модернізації договірно-правової бази.

Відомство Сергія Лаврова вказує, що в Договорі про дружбу сторони брали зобов’язання не укладати з іншими країнами договорів, спрямованих проти партнера, і не дозволяти використовувати свою територію на шкоду його безпеки – а Україна взяла курс на НАТО ледь не в 2004 році.

«При цьому навіть не було задіяно передбачений договором 1997 року механізм консультацій із Москвою для обговорення даного питання», – обурюється МЗС РФ.

Росіяни нагадують про ст. 12 про захист «етнічної, культурної, мовної та релігійної самобутності національних меншин» на своїй території, а також про зобов’язання «сприяти створенню рівних можливостей і умов для вивчення російської мови в Україні і української мови в Російській Федерації».

За їхніми словами, «майданна влада протягом низки років веде цілеспрямований наступ на російську мову і права російськомовного населення України».

Росіяни переконані, що закони про кінематографію, про гастрольну діяльність, про друковану продукцію антиукраїнського змісту, а також проект закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної» йдуть «у руслі політики тотальної українізації та утисків прав російськомовного населення України».

Що ж до анексії, то МЗС РФ наполягає, що це Україна в розріз із договором «продовжує відмовляти народу Криму в праві вільно розпоряджатися своєю долею».

При цьому Росія замовчує, що вона порушила територіальну цілісність України.

«Наведеної інформації досить, щоб тверезо оцінити, хто і коли почав порушувати Великий договір», – вважають російські «дипломати».

За їхнім твердженням, «майданна влада» порушує права власних громадян і намагається зруйнувати зв’язки між народами Росії й України під прикриттям боротьби з агресором.

Нагадаємо:

  • На початку 2014 року Росія під шумок зміни влади в Києві анексувала Крим і спровокувала сепаратистські настрої в Україні, розпочавши бойові дії на Донбасі.
  • У 2018 році Україна вирішила не продовжувати договір про дружбу з РФ, укладений до 1 квітня 2019 року. Верховна Рада схвалила припинення дії цього договору 6 грудня.