Громадяни України станом на вівторок, 7 липня, можуть в’їхати в 23 країни світу. Цей перелік включає і держави, куди необхідна віза.

Про це на брифінгу повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

новости, новини, Україна, Украина,Толстая Политика, Товста політика, влада, власть, політика, политика, thickpolicy.media, thickpolicy media, thick policy, МЗС, громадяни України, можуть в'їхати

Існує вісім категорій громадян, які можуть в’їжджати на територію ЄС, незважаючи на загальну заборону на в’їзд через пандемію.

«Країни, які відкриті для українців, їх всього 23. Ці 23 країни включають ті держави, в які потрібна віза. Тобто, в’їхати можна, але з візою. А також діють певні карантинні обмеження. Тобто в’їхати можна, але потрібно дотримуватися деяких правил», — заявив Кулеба.

До переліку країн входять: Туреччина, Сербія, Албанія, Північна Македонія, Чорногорія, Білорусь, Великобританія, США, Мексика, Єгипет, Туніс, Республіка Корея, Ірак, Іран, Афганістан, Південний Судан, Ефіопія, Сомалі, Кенія, Замбія, Бурунді, Танзанія, Сейшельські острови.

Також Кулеба розповів, що існує вісім категорій громадян, які можуть в’їжджати на територію Євросоюзу, незважаючи на загальну заборону на в’їзд через пандемію коронавірусу.

«Зараз Україна не відповідає критеріям, які визначені ЄС для того, щоб держава потрапляла в «зелений» список. Але навіть з цієї заборони є вісім винятків, вісім категорій громадян, які можуть в’їжджати на територію Європейського Союзу, навіть попри на чинну заборону», — сказав Кулеба.

Категорії громадян виглядають так:

 •     співробітники медичних установ, медичні дослідники і співробітники;
 •     фахівці з догляду за особами похилого віку та особи, яким потрібна термінова медична допомога;
 •     прикордонники;
 •     перевізники товарів та інші представники транспортних служб, перш за все йдеться про водіїв вантажівок;
 •     дипломати, співробітники поліції при виконанні обов’язків, служби цивільного захисту і міжнародних контингентів;
 •     особи, які прямують транзитом;
 •     особи, які їдуть з туристичною метою, або з інших робочих питань, або мають інший економічний інтерес;
 •     особи, які їдуть з метою навчання або мають інші невідкладні обставини. Ці обставини можуть по-різному тлумачитися в різних країнах.

Після інциденту із затриманням в Греції українцям дали рекомендації, як безпечно їздити в інші країни.

Міністерство закордонних справ України після ситуації, що склалася з українцями в Греції, склало список необхідних дій для безпечних подорожей в інші країни. Відповідну інструкцію в понеділок, 6 червня, оприлюднила прес-служба відомства.

Як говориться в повідомленні, перш за все, потрібно переконатися, що ви дійсно зможете здійснити подорож. Перед поїздкою потрібно зробити кілька дій:

 • зв’яжіться з авіакомпанією, туристичною фірмою або тим оператором, через якого ви бронювали поїздку, і уточніть актуальний стан карантинних обмежень в країні і перевірте статус вашого бронювання. Ситуація може варіюватися, тому перебувайте з оператором на постійному зв’язку;
 • паралельно зв’яжіться з дипломатичною установою України в країні, куди запланували подорож, а також з представництвом цієї держави в Україні. Офіційні органи зможуть надати найповнішу і найактуальнішу інформацію про діючі карантинні обмеження;
 • максимально подбайте про власну безпеку. Ретельно вивчіть умови вашого страхового поліса. Переконайтеся, що він покриває витрати, які можуть виникнути в разі надзвичайної ситуації, в тому числі інфікування коронавірусом;
 • подбайте про наявність додаткових коштів на випадок надзвичайної ситуації (скасування зворотних рейсів і необхідність купити нові квитки, вимушене перебування в країні більше від запланованого терміну та інше). Візьміть із собою різні платіжні засоби — платіжні картки, готівку тощо;
 • подбайте про своє здоров’я. Візьміть із собою необхідні особисто вам медичні препарати «із запасом» — на випадок вимушеної затримки за кордоном;
 • перевірте стан вашого здоров’я перед поїздкою. Особливо це стосується осіб старшого віку і тих, хто має хронічні захворювання, наприклад бронхіальну астму, діабет, серцево-судинні захворювання тощо.
Крім того, в МЗС радять ретельно перевірити інформацію про можливості в’їзду чи транзитного проїзду через наявні офіційні джерела, зокрема з використанням інтерактивної карти МЗС. «Вона дозволяє в зручному форматі отримати найбільш важливу інформацію по будь-якій країні світу. Карта працює в тестовому режимі і доступна за посиланням. Дані, які наводяться в інтерактивній карті, оновлюються на постійній основі закордонними дипломатичними установами України», — розповіли у відомстві.
У МЗС нагадали, що відповідальність за дотримання правил в’їзду в інші країни несуть безпосередньо самі подорожуючі.