Міністерство закордонних справ Німеччини рекомендує відхилити петицію про визнання Голодомору 1932-1933 рр. геноцидом українського народу.

Про це пише «DW».

новости, новини, Україна, Украина,Толстая Политика, Товста політика, влада, власть, політика, политика, thickpolicy.media, thickpolicy media, thick polic, Німеччина, визнання геноцидом, Голодомору

Зазначається, що відповідна петиція на сайті Бундестагу, яку зареєстрували в травні 2019, набрала 56 тис. підписів, і тепер має бути розглянута. За словами депутата від правлячого Християнсько-демократичного союзу (ХДС) Арнольда Фаатца, через позицію МЗС Німеччини, парламент, швидше за все, відхилить петицію.

«МЗС хоче, щоб петицію було відхилено з обґрунтуванням, що поняття геноцид не було визначено до 1951 року. На мою думку, цей аргумент дуже технократичний. Те ж саме стосується й іншого аргументу – що, крім українців, цей штучно влаштований голод призвів і до інших жертв, зокрема, в Росії, на Кавказі. Цей аргумент, на мою думку, так само більше схожий на відмовку», – сказав Фаатц.

За його словами, подібна аргументація несе загрозу для внутрішньополітичної ситуації Німеччини, оскільки дає привід місцевим праворадикалам заперечувати Голокост.

«Вона (аргументація – ред.) суперечить тій оцінці, яку ми сьогодні даємо протиправним діям режиму націонал-соціалістів у Німеччині. Адже тоді незабаром нацисти почнуть вимагати, щоб гітлерівський геноцид…відповідним чином переоцінили. Адже це так само сталося до 1951 року», – сказав депутат.

Він нагадав, що це не перша спроба німецького парламенту визнати Голодомор геноцидом. Однак минулого разу МЗС відреагував схожим чином.

«Очевидно, ніхто не хоче створювати нові теми для конфронтації з Росією. Тим більше, багато держав вже висловилися про те, як вони дивляться на Голодомор, а саме: що це був геноцид. І зрозуміло, що голос Німеччини в цьому контексті мав би суттєву вагу», – заявив Фаатц.

Раніше повідомлялося, що Сенат США визнав Голодомор геноцидом українського народу.