Міністерство внутрішніх справ змінило процедуру видачі посвідчення водія, підготовки водіїв і акредитації автошкіл. Відповідна інформація у вівторок, 22 жовтня, з’явилася на головному сервісному центрі МВС.

новости, новини, Україна, Украина,Толстая Политика, Товста політика, влада, власть, політика, политика, thickpolicy.media, thickpolicy media, thick polic, МВС, порядпк видачі, посвідчення водія

Випускникам автошкіл більше не будуть видавати паперове свідоцтво, а під час іспиту можуть проводити фото- і відеозйомку.

Зазначається, що 19 жовтня набрала чинності постанова Кабінету Міністрів, яка торкнеться, перш за все, майбутніх водіїв і автошкіл.

Передбачені постановою заходи забезпечують зменшення адміністративного тиску у сфері підготовки водіїв транспортних засобів, спрощують процедуру акредитації закладів, вдосконалюють процедуру отримання та обміну водійського посвідчення.

Основні нововведення, що стосуються процедури підготовки водіїв:
  • допускається індивідуальний порядок підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації водіїв;
  • практичний іспит складається в територіальному центрі МВС, у якому успішно було складено теоретичний іспит;
  • термін дії свідоцтва про закінчення автошколи скорочено з 10 до двох років;
  • під час складання іспитів можлива фото- і відеофіксація;
  • свідоцтво про закінчення закладу з підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації водіїв у паперовому вигляді випускникам автошкіл не видається, воно в електронному вигляді вноситься до Єдиного державного реєстру МВС.

Крім цього, у процедурі взаємодії територіальних органів з надання сервісних послуг МВС з установами з підготовки водіїв введено електронний обмін інформацією: викладачі та інструктори з водіння будуть зобов’язані вносити в спеціальний електронний журнал інформацію про деталі проведення теоретичних і практичних занять.

Процедура отримання водійського посвідчення також зазнає змін, основні з яких такі:
  • отримати чи обміняти водійське посвідчення тепер неможливо без позначки про місце реєстрації в документі, що посвідчує особу;
  • в особливих відмітках водійського посвідчення вказуватиметься група крові власника посвідчення.

Також змінилася процедура акредитації автошкіл. Ця функція перейшла від Головного сервісного центру МВС до регіональних сервісних центрів МВС.

Раніше повідомлялося, що Кабмін планує запустити експеримент, коли українці зможуть замість пластикових прав возити із собою цифрові — і ніхто не буде за це штрафувати.