Офіс президента України отримав лист із попередженням від МВФ через можливу ​​зміну закону про НАБУ, пише Європравда в середу, 29 квітня.

Фонд може переглянути програму співпраці з Україною в разі зміни законодавства щодо НАБУ, дізналися ЗМІ.

новости, новини, Україна, Украина,Толстая Политика, Товста політика, влада, власть, політика, политика, thickpolicy.media, thickpolicy media, thick polic, МВФ, ОП, НАБУ,

Читайте також: До кінця року у Мінфіні очікують 3,5 мільярда доларів від МВФ і хочуть збільшити суму

Лист глави місії МВФ в Україні Рона ван Родена, інформацію про який підтвердило джерело видання, адресований заступникам голови Офісу президента Юлії Ковалів (курирує питання економіки і фінансів) і Андрію Смирнову (курирує правоохоронні органи і суди) і був відправлений орієнтовно 27 квітня.

Зазначається, що лист відправили після того, як були внесені зміни в законодавство, які розширять підстави для звільнення голови НАБУ, включивши в них рішення суду про адміністративне корупційне правопорушення. Роден вважає такі зміни шкідливими для продовження співпраці України з МВФ, оскільки, на думку Фонду, вони поставлять під сумнів незалежність Бюро.

«Як ви знаєте, інституційна незалежність НАБУ і його голови є критичними складовими його ефективності і тому були важливими елементами попередніх програм МВФ. Будь-які законодавчі зміни, які звужують незалежність НАБУ, будуть сприйняті як відмова від попередніх антикорупційних зобов’язань і зажадають коригування будь-якої нової програми», — йдеться в листі.

Видання зазначає, що може йтися про два закони, які минулого тижня почали готувати до розгляду у Верховній Раді. Обидві пропозиції містять зміни, що дозволяють звільнити директора НАБУ Артема Ситника.

Напередодні профільний комітет Ради підтримав розгляд проекту закону №3133.

Читайте також: Портников: У серпні підсумки року реального правління Зеленського будуть ще більш приголомшливими і трагічними

Видання зазначає, що МВФ звернувся до ОПУ, хоча жоден з законопроектів не був ініційований президентом.

«У Фонді між тим радять Банковій вплинути на процес, адже прийняття Україною таких ініціатив, виходячи з даного листа, зупинить виконання чинної програми МВФ. «Може бути корисним донести стурбованість до спікера парламенту», — наводяться слова ван Родена.

Також наголошується, що глава місії МВФ і раніше попереджав про проблеми через закони щодо НАБУ.

Варто зазначити, що через вимоги МВФ Україна відкриває ринок землі. Прийнятий закон напередодні підписав президент Володимир Зеленський. Даний закон мають намір оскаржити в суді.

Тим часом триває виконання другої умови МВФ — спірного прийняття закону про банки, який дозволяє не виконувати рішення українських судів про незаконність ліквідації фінустанов.