Шоумен, кандидат у президенти України Володимир Зеленський заявив, що перше, що зробить, ставши главою держави, — спробує домовитися із російською стороною про припинення вогню на Донбасі.

Зеленський, кандидат, президент України, переговори

«Перш за все хочу, щоб перестали стріляти. Ось ці домовленості, думаю, не дуже складні. Мені здається, що можна домовитися. Перше — перестати вбивати. Це важливо — зберегти наших людей», — сказав він в інтерв’ю УП

Водночас кандидат у президенти робить ставку на Мінські домовленості.

«Звичайно, я б дуже хотів, щоб вони працювали. Я б хотів додати до Мінських домовленостей, можливо, ще трохи, можливо, переформатувати це коло, може, залучити ще інші західні країни… Треба їх якось коригувати, треба їх розвивати, сильніше…» — пояснив він.

Крім цього, Зеленський відкинув будь-які пропозиції про амністію бойовиків на Донбасі:

«Вони вбивали наших людей. Що значить підете? Я взагалі проти того, щоб нам, незалежній країні, говорили: «Значить так, повна амністія». Звичайно, ніхто на це не піде! У нас є своя країна, вона незалежна. Тому треба все робити максимально, щоб повернути всі території».

Шоумен, однак, підкреслив, що швидко це питання не вирішиться.

«Напевно, не швидко, але у нас є варіант — зупинити стрілянину. Домовитися про це можна? Можна. Тому що ніхто не хоче, щоб люди гинули. Думаю, про це домовимося. А потім піднімемо нашу країну», — сказав Зеленський.

Крім того, шоумен розкрив деякі секрети своєї передвиборної кампанії. Так, Зеленський розповів, що потроху відходить від справ у «95 кварталі» і впритул починає займатися політикою.

Також Зеленський пояснив своє новорічне звернення до народу. За його словами, його поява, яка змістила промову глави держави Петра Порошенка, могла бути технічним непорозумінням.