Позицію Дмитра Разумкова з приводу мови (його принципового використання в публічній сфері російської, а не української) знаю давно.

новости, новини, Україна, Украина, влада, власть, політика, политика, Толстая политика, thickpolicy.media, російська, утиски, Разумкова з приводу мовиЧитайте також: Разумков розповів, коли він відмовиться від російської мови

Суть її в наступному: говорити російською, щоб показати Росії, що ніякого утиску російськомовних в Україні немає. Відповідно, поки триватиме окупація — він буде говорити російською.

Вчора на «Свободі слова» в черговий раз пролунало запитання Разумкову з приводу мови. І відповідь — в поточних умовах — був непереконливий. Взагалі.

По-перше, вже зараз не треба нікому нічого доводити з приводу того, що ніяких утисків російськомовних в Україні немає.

Читайте також: Зеленский уже все потерял

У цю пропагандистську мантру, можливо, хтось вірив в 2014 році, на старті агресії РФ. Але потім все побачили, що в однакових ментально містах — Маріуполі і Донецьку, наприклад, — в одному місті війни немає (бо там Україна), а в іншому місті війна є (бо там Росія).

У цьому сенсі і озвучена главою ОП Андрієм Богданом ініціатива повернути Донбасу статус російської як регіональної мови, якщо це зупинить війну — неадекватна.

Читайте також: При недовгій владі пройдисвітів нам загрожуватиме проросійський авторитаризм – Портников

Тому що причина війни — не в російській мові, а в тому — що Росія в принципі хоче послабити / знищити Українську державність, а тему мови використовує  для виправдання своїх агресивних дій.

По-друге, Дмитро зараз є главою списку партії «Слуга народу» — практично правлячої партії. Більш того, претендує на однопартійну більшість. А це вже демонстрація певних стандартів і підходів, в тому числі в питанні мови. І в цьому сенсі навіть вихідці з Донбасу свого часу, йдучи і будучи при владі, говорили українською (той же Янукович). Тому яка б мотивація зараз не звучала, все це виглядає як відкат в гуманітарній сфері — мовляв, це не настільки важливо.

Адже досвід президентської кампанії вже показав, що створення запиту на реванш — дуже небезпечно, тому що знайдуться ті, хто реально спробують цим скористатися.

Читайте також: Хлопці на Банковій, ви реально загралися!

Володимир Зеленський під час виборів активізував виборців Півдня і Сходу — через обіцянку «швидкого миру» і «швидкого підвищення соціальних стандартів». Тепер через нездійсненність цих обіцянок їх перехопила Оппоплатформа.

Але команді Зеленського цього виявилося недостатньо — тепер вони створюють запит на російську. Так і до федералізації дійде (хоча у Зеленського будуть впевнені, що імплементуючи результати референдуму від 2000 року, вони послаблюють парламент і підсилюють президента).

Читайте також: Самый главный тест для Зеленского: провал может стоить нам государственности