Постійна палата третейського суду в Гаазі транслюватиме онлайн розгляд справи за позовом України проти РФ, у зв’язку з порушенням Росією Конвенції ООН з морського права і захопленням трьох українських суден і 24 членів екіпажів у Керченській протоці.

Про це йдеться в заяві, опублікованій на офіційному сайті Постійної палати третейського суду.

новости, новини, Україна, Украина, влада, власть, політика, политика, Толстая политика, thickpolicy.media, Росія, Керченська протока, суду в Гаазі, трансляціяЧитайте також: Путін прокоментував заяву Зеленського про українські паспорти для росіян. Пропонує «спільне громадянство»

Слухання справи почнеться 10 червня 2019 року. В цей день свої доводи у справі представлять представники Росії, на наступний день, 11 червня, виступлять представники України.

Другий етап усних дебатів відбудеться 13 і 14 червня. У перший день виступить російська делегація, у другій — представники України.

Нагадаємо, для звільнення моряків ВМС ЗСУ, захоплених російськими силовиками у районі Керченської протоки, Україна вирішила звернутися до Міжнародного трибуналу з морського права.

25 листопада 2018 року у районі Керченської протоки російські силовики незаконно захопили два українських катери Бердянськ і Нікополь, а також рейдовий буксир Яни Капу, що слідували у порт Маріуполя.

На борту українських суден перебували 24 військовослужбовців ВМС ЗС України.

ФСБ звинуватила українських моряків у «небезпечних маневрах» під час заходу у «закриту акваторію територіального моря РФ».

У свою чергу Україна ці звинувачення відкидає, заявляючи, що вони діяли у межах закону.За даними Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України, Росія атакувала і захопила українські військові кораблі у міжнародних водах Чорного моря.