Митрополит Сарненський і Поліський УПЦ (МП) Анатолій просить Путіна звільнити з полону українських моряків. Повний текст звернення розміщений на офіційному сайті Сарненської єпархії УПЦ.

новости, новини, Україна, Украина, влада, власть, політика, политика, Толстая политика, thickpolicy.media, УПЦ МП, полонені моряки, Анатолій просить Путіна

“На прохання віруючих людей Українського Полісся, від імені духовенства Сарненсько-Поліської єпархії Української Православної Церкви і від себе особисто, звертаюся до вас з проханням про допомогу: допоможіть звільнити воїнів-моряків, які стали заручниками події 25 листопада 2018 року в акваторії Азовського моря”, — написав митрополит Анатолій.

При цьому у листі вжиті звернення “Его Превосходительству” и “Господину Президенту”.

Митрополит Анатолій зазначає, що подія, яка відбулася (захоплення українських моряків і суден — ред.), є продовженням воєнних дій, які ведуться вже протягом виснажливих чотирьох років, від яких втомився народ України і Росії.

“Воєнні дії в зоні ООС також змучили ні в чому не винних людей, які проживають в східній частині України. Немає такої родини на Україні, яку не зачепила б ця війна”, — наголосив митрополит.

Він зауважив, що не може давати оцінку політичним подіям, але його християнський обов’язок і совість зобов’язують його співчувати постраждалим морякам та їхнім родинам, і “не мовчати, коли страждають люди і їхні близькі, враховуючи, що один з моряків родом з Полісся”.

Як повідомлялося, 25 листопада прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполя. Російські спецпризначенці обстріляли і захопили три українські кораблі в Керченській протоці, а також 24 моряків.

Підконтрольні Росії «суди» в окупованому Криму заарештували на два місяці всіх затриманих українських моряків.

Наразі 21 український військовий перебуває у московському СІЗО «Лефортово», ще троє поранених — Андрій Артеменко, Василь Сорока та Андрій Ейдер — також у Москві, в медчастині ізолятора «Матросская тишина».