Міністерство юстиції України заявляє, що Андрій Богдан підпадає під дію закону про люстрацію і не має права обіймати посаду голови Адміністрації, про це йдеться у відповіді міністерства на запит Українських новин.

новости, новини, Україна, Украина, влада, власть, політика, политика, Толстая политика, thickpolicy.media, Міністерство юстиції, незаконне призначення, Богдан, АПЧитайте також: Я пришел сломать систему!

При цьому міністерство не може оскаржити це рішення в суді, оскільки відомство не наділене такими повноваженнями.

«Додатково повідомляємо, що в рішенні палати Верховного суду від 15.03.2018 у справі №800/414/17 за позовом Міністерства юстиції України до Вищої ради правосуддя про визнання протиправним і скасування рішення в зобов’язанні вчинити дії Верховний суд зазначив, що Мін’юст не наділений повноваженнями за зверненням з позовом до суду при забезпеченні проведення перевірки, передбаченої законом, оскільки таке право прямо не вказано в Положенні про Міністерство юстиції України«, — сказано у відповіді на запит.

Мін’юст підкреслює, що листи міністерств, інших центральних органів виконавчої влади не є нормативно-правовими актами, вони мають інформаційний характер і не встановлюють правових норм.

Читайте також: Принцип назначения людей у Зеленского — «распихивание ближайших друзей на теплые места», — Билецкий

Також міністерство пояснило, що імені Богдана немає в Єдиному державному реєстрі люстрованих осіб тому, що він був звільнений з посади урядового уповноваженого з питань антикорупційної політики до вступу в силу закону про люстрацію.

Раніше повідомлялося, що навколо призначення голови АП розгорається скандал. Нардеп Єгор Соболєв заявив, що президент порушив люстраційний закон, призначивши Богдана главою своєї Адміністрації. У свою чергу, Богдан раніше заявляв, що його посада не відноситься до держслужби, тому він, як людина, що потрапила під люстрацію, може її займати.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський провів декілька кадрових призначень ввечері у вівторок, 21 травня. Зеленський призначив главою АП Андрія Богдана.