Цивільні літаки з пасажирами на борту, які порушили повітряний кордон Росії, дозволять збивати. Так, Міноборони РФ готує документ, згідно з яким, можна буде відкрити вогонь по повітряному судну-порушникові, якщо є реальна небезпека, що його навмисний крах призведе до екологічної катастрофи, масової загибелі людей або знищення стратегічних об’єктів.

Про це пишуть російські «Известия» з посиланням на відповідний документ Міноборони Росії.

новости, новини, Україна, Украина, влада, власть, політика, политика, Толстая политика, thickpolicy.media, Росія, збивати, літаки з пасажирамиЧитайте також: Война слов — 240. Жизнь внутри галлюцинации

Міноборони розробило проект постанови уряду «Про порядок застосування зброї і бойової техніки при охороні держкордону РФ в повітряному просторі РФ». У ньому – прописаний алгоритм дій Збройних сил, якщо кордон порушить літак, навмисний крах якого може привести до екологічних лих, масової загибелі людей або знищення стратегічних об’єктів,
– пишуть у ЗМІ.

Там зазначають, що текст документу перебуває на стадії міжвідомчих узгоджень.

Відомо, що існуючий закон «Про протидію тероризму» дозволяє збивати будь-які цивільні літаки, що перебувають в повітряному просторі РФ, якщо вони не дотримуються правил його використання, не підкоряються вимогам про посадку або зміну маршруту і при цьому їх дії можуть привести до масової загибелі людей або екологічної катастрофи. В першу чергу мова йде про лайнерах, які опинилися в заборонених для польотів зонах.

При цьому діюча постанова уряду РФ «Про порядок застосування зброї в повітряному просторі» від 1994 року забороняє збивати літаки-порушники держкордону, якщо відомо, що на їх борту є пасажири.

«Новий документ повинен усунути ці протиріччя. Вони були закладені в законодавство після гучного міжнародного скандалу, пов’язаного зі знищенням радянськими ВПС південнокорейського Boeing, який порушив повітряний простір країни в 1983 році», – пояснив росЗМІ військовий експерт Владислав Шуригін.

Нагадаємо, у листопаді 2018 року із французьким літаком у повітряному просторі Росії стався дивний інцидент: диспетчери з РФ без пояснення причин розвернули його назад у місце вильоту. Так, пасажирський літак компанії Air France вимушено повернувся до Парижа через недопуск на вхід в повітряний простір РФ. Пізніше у Росії пояснили, що у авіалайнера не було дозволу на політ в російському повітряному просторі.