Верховний суд України дозволив і надалі видавати нагородну вогнепальну зброю від міністра оборони, не афішуючи дані про одержувача.

новости, новини, Україна, Украина, влада, власть, політика, политика, Толстая политика, thickpolicy.media, Міноборони, суд, нагородну вогнепальну зброюЧитайте також: ЗМІ: Перед відходом екс-директор “Укроборонпрому” Букін “відцапав” оборонне підприємство

«Інформацією з обмеженим доступом» також буде те, звідки серед нагородних «вогнестрілів» беруться екземпляри, яких нема на озброєнні ЗСУ і підрозділів Міноборони, скільки грошей і з яких фондів витрачають, щоб купити цю зброю.

«Судами попередніх інстанцій було належним чином досліджено суть такої інформації, а також докази того, що розголошення запитуваних відомостей суперечить завданням охорони відповідачам інтересів держави. Тому, колегія суддів вважає, що відповідачем правомірно відмовлено позивачу у наданні в повному обсязі інформації на підставі віднесення її до персональних даних» – пише в тексті постанови суду.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Рішення не пояснює, яка є загроза для держави від інформації про нагородження політиків, бізнесменів та інших цивільних осіб, які не перебувають на військовій службі і не мають відношення до виконання оперативних завдань.

«Суд касаційної інстанції не має права встановлювати або вважати доведеними обставини, що не були встановлені в рішенні або постанові суду чи відхилені ним, вирішувати питання про достовірність того чи іншого доказу, про перевагу одних доказів над іншими, збирати або приймати до розгляду нові докази або додатково перевіряти докази» — уточнюється в рішенні колегії ВС.

Ящик із 20 гранатами на чорному ринку можна купити за $200. Про це розповідає колекціонер зброї Андрій Кутьїн.Продавці нагородної чи лімітованої зброї можуть просити за одиницю $2-5 тис.