Те, що практично вся влада в країні належить одній політичній силі, несе в собі загрозу узурпації влади. А президент Володимир Зеленський найбільше боїться, що депутати почнуть красти.

Про це розповів обраний депутат ВР від партії «Слуга народу» Богдан Яременко.

новости, новини, Україна, Украина, влада, власть, політика, политика, Толстая политика, thickpolicy.media, Слуга народу, одна політична сила, загроза узурпації, влада в країні

Читайте також: Зеленський обіцяє кардинальні зміни в Україні

«Ми не хочемо узурпації, але розуміємо, що це може статися. Причому колективна узурпація, узурпація партією, — нічим не краща за індивідуальну. Абсолютна влада, вона ж абсолютно корумпує й абсолютно розбещує», — сказав він.

За словами Яременка, саме тому президент Володимир Зеленський говорить про закон про імпічмент, а партія «Слуга народу» — про зняття недоторканності з депутатів.

При цьому сам Зеленський найбільше боїться, що депутати його політсили почнуть красти.

«Він постійно закликає цього не робити. І говорить про відповідальність за це. Він з різних боків підходить до цієї теми — і постійно до неї повертається. … Президент просить — іноді дуже емоційно, а іноді — дуже раціонально — утриматися від цього і попереджає, який у нього пряник і який батіг», — пояснив Яременко.

Як «пряник» для чесних нардепів — йдеться про збільшення депутатської зарплати. Втім, конкретні цифри Яременко назвати відмовився.

«Президент намагається всебічно підійти до питання збереження фракції від розтління, зокрема корупційного. І каже, що розуміє: для того, щоб вимагати від людей не продаватися, потрібно говорити про справедливу зарплату», — підсумував він.