Сенатор США Крис Мерфі щойно повернувся з триденної поїздки до України та Естонії. Про свої враження він розповів на своїй сторінці на сайті «Медіум«.

Крис Мерфі, сенатор США, враження від України, новини

Ціллю поїздки в Україну було «дізнатись більше про поточний конфлікт у Східній Україні та про те, як Сполучені Штати можуть підтримувати наших союзників у Східній Європі проти все більш агресивної Росії», — пише сенатор Мерфі.

Під час поїздки Крис Мерфі виступив з промовою у Львівському Католицькому Університеті перед приблизно 75-ма студентами.

«Ці студенти в першу чергу стурбовані високим рівнем корупції державного та приватного секторів в Україні. Я дізнався від них, наскільки нормою стала корупція в Україні», — пише сенатор. «Росія користується корупцією, оскільки вона підриває підтримку українського національного уряду, який намагається об’єднати країну для боротьби з російським вторгненням.»

Сенатор також відвідав Яворівську військову базу, де контингент Національної гвардії Оклахоми тренує українську піхоту.

«Добре оцінити, наскільки ефективно використовуються наші гроші на тренування», — пише сенатор. «Боротьба за майбутнє цієї країни повинна вестися українцями, а не американцями, але ці невеликі інвестиції в тренування — це великі дивіденди для регіональної безпеки.»

У Львові сенатор Мерфі, разом с послом США до України Марі Йованович, також зустрівся з мером Садовим. «В якийсь момент під час вечері мер Садовий почав скаржитися на те, що Порошенко та олігархи контролюють усі засоби масової інформації в країні та використовують їх для просування їх політичних завдань. Це спонукає посла Йованович ввічливо запитати Садового: «З усією повагою, пане мер, що ви кажете, коли люди запитують вас про телевізійні та радіо станції, якими володіє ваша родина?»». На це, пише Мерфі, Садовий відповів: «Моя дружина володіє ними, а не я! І наші станції мають чесне висвітлювання. Там немає політичного схилу. Не так, як на інших станціях».

«Мене вражає те, наскільки нормою в Україні стало, щоб політики контролювали ЗМІ», — пише сенатор Крис Мерфі. «Українська демократія є молодою, і це нагадування про те, наскільки далеко їй ще треба йти», — вважає він.

Дивіться також: Автор звіту про корупцію в Україні відзначив значний прогрес в боротьбі з корупцією