Новопризначений головний військовий прокурор України Віктор Чумак розповів, що у нього з’явився шанс змінити систему.

Про це він написав у себе на сторінці у Facebook.

новости, новини, Україна, Украина, влада, власть, політика, политика, Толстая политика, thickpolicy.media, військовий прокурор, Віктор Чумак

«Мені завжди везло на «життєві викрутаси» — на участь у серйозних змінах в житті сотень або навіть тисяч людей», — написав Чумак.

За його словами, стрижнем правоохоронної є прокуратура, «яка була органом тиску на непокірних політиків та впертих бізнесменів».

Чумак наголошує, що треба змінити характер та філософію її діяльності, аби змінилась система.

«Напевно будуть і помилки, і по людях, і по рішеннях. Але знаю, що ми зможемо їх і визнати і виправити. І в нас багато союзників. Весь український народ. А разом, як відомо — ми сила», — додав новопризначений військовий прокурор.

11 вересня 2019 року генпрокурор Рябошапка призначив головним військовим прокурором України Віктора Чумака

10 фактів із життя нового головного військового прокурора України Віктора Чумака

«Руслан Рябошапка, з яким ми разом працювали над новим антикорупційним законодавством збирає в прокуратурі потужну команду.

Більше всього мене тішить те, що я знаю не тільки височенний професійний рівень цих людей, а головне! — їх мотивацію. І це не власна кишеня, чи непомірні амбіції, це те що у всьому світі зветься public good — суспільне благо. Я знаю точно що ніхто з цієї команди не обзаведеться «власним гаманцем» і не стане ні зливати, ні продавати нічиї справи.
Я знаю точно, що ніхто з нас не планує «вляпалися в історію», але не проти стати абзацом в розділі «успішні зміни» в майбутньому підручнику з історії сучасної України.

Напевно будуть і помилки, і по людям, і по рішенням. Але знаю, що ми зможемо їх і визнати і виправити.
І в нас багато союзників. Весь український народ. А разом, як відомо — ми сила», — написав Чумак.

10 фактів із життя Віктора Чумака.

1. 61 рік. Народився у Хмельницькому. Мріяв стати психологом. Утім, мама Віктора Васильовича наполягла на тому, аби він вступив у Хмельницьке вище артилерійське командне училище, яке він закінчив із червоним дипломом. Другу вищу освіту – юридичну, здобув у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.

новости, новини, Україна, Украина, влада, власть, політика, политика, Толстая политика, thickpolicy.media

Курсант Віктор Чумак (крайній ліворуч). Фото із Facebook Віктора Чумака

новости, новини, Україна, Украина, влада, власть, політика, политика, Толстая политика, thickpolicy.media

Офіцер-артилерист Віктор Чумак. Фото із Facebook Віктора Чумака

2. 11 років служив на командних посадах у Збройних силах Радянського Союзу. Починав службу на Далекому сході – на Камчатці. Затим – сім років у Білорусі. «Я був самим молодим командиром дивізіону у Білоруському військовому окрузі. Потім я почав цікавитись політикою і ця політика завела мене у Туркменістан. Тому що  на одному із партійних зібрань я виступив проти існуючої системи. Я поїхав на Кушці прослужив з 1990 по 1992 роки. Після – я вже повернувся у Хмельницьке вище артилерійське училище, яке згодом стало прикордонним училищем», – розповідає Чумак. В училищі посідав посаду начальника кафедри.

3. З 1992 по 2004 роки працював на керівних посадах у Державній прикордонній службі України. Був начальником юридичного управління Держприкордонслужби.

4. П’ять років був директором департаменту політичного аналізу та безпеки Міжнародного центру перспективних досліджень. З 2010 по 2012 рік – директор Українського інституту публічної політики.

5. У грудні 2012 року при підтримці партії Віталія Кличка УДАР обраний народним депутатом України у столичному окрузі №214. Тоді Чумак переміг секретаря Київради Олеся Довгого. Як каже Віктор Васильович, в той час він витратив на свою виборчу кампанію дуже смішні гроші – десь близько $ 60 тис. Повторно здобув депутатський мандат в тому ж окрузі на дочасних парламентських виборах 2014 року. Утім, 2019 році в тому ж таки окрузі Чумак програв представнику партії «Слуга народу» Сергію Швецю.

новости, новини, Україна, Украина, влада, власть, політика, политика, Толстая политика, thickpolicy.media

Віктор Чумак із Петром Порошенком

6. У парламенті зразка 2012 року очолював Комітет по боротьбі з організованою корупцією. У попередній Верховній Раді входив до фракції Блоку Петра Порошенка, але залишив її. Сам Чумак каже, що йшов у команду Петра Олексійовича для того, аби міняти систему державного врядування. «Цього не сталося. Ми говорили про інше і на Майдані, і після цього. Але там все сталося не так. Люди просто поміняли людей на потоках. Але остання крапля став конкурс в НАЗК. Я публічно запитував у Порошенка, коли ми отримаємо реальні справи щодо хабарників. Без сумніву, наші відносини стали не ті. У БПП з’явилася Антикорупційна платформа. Тоді я і написав заяву про вихід із фракції БПП», — говорить Чумак. Упродовж останніх п’яти років був опонентом п’ятого президента України.

новости, новини, Україна, Украина, влада, власть, політика, политика, Толстая политика, thickpolicy.media

Віктор Чумак під час поїздки на Донбас

7. Був одним із авторів пакету антикорупційних законопроектів, після чого в Україні були створені НАЗК, НАБУ, ДБР. Сам Чумак у березні 2015 року був одним із чотирьох кандидатів на посаду директора Національного бюро розслідувань. Однак тоді він конкурс програв Артему Ситнику. «Я програв не Ситнику. У фіналі нас було четверо. Я отримав найбільшу підтримку голосів. І потім я виступав на 5 каналі, мене запитали, чи порушу я справу, якщо злочин скоїть президент України. Я відповів: «Я цього не можу зробити це зараз, бо є спеціальна процедура. Але якщо буде така процедура, чому б і ні. Ну, власне, після цього мої шанси очолити НАБУ зникли. Тому що до цього моменту конкурс йшов більш-менш об’єктивно», — розповів Чумак у програмі «Досьє».

8. У 2017 році обраний лідером громадської спілки «Громадянський рух Хвиля». Був одним із соратників Михайла Саакашвілі. 2018 року на запитання: «Чи мрієте Ви стати президентом України», Чумак відповів: «Це – не мрія. Це – усвідомленість необхідності змін в країні. Для того, щоб міняти країну». Роком пізніше – 2019-го Віктор Васильович відмовився від балотування у президенти і підтримав під час виборів Анатолія Гриценка, очоливши штаб лідера «Громадянської ініціативи».

новости, новини, Україна, Украина, влада, власть, політика, политика, Толстая политика, thickpolicy.media

Віктор Чумак у команді Анатолія Гриценка. 2019 рік

9. Генерал-майор  юстиції запасу. Кандидат  юридичних наук, доцент. Захистив дисертацію на тему: «Законодавче регулювання основ дисциплінарної          відповідальності військовослужбовців: науково-теоретичний та прикладний аспекти». 25 червня 2019 року президентом Зеленським був призначений членом Національної ради з питань антикорупційної політики.

новости, новини, Україна, Украина, влада, власть, політика, политика, Толстая политика, thickpolicy.media

Віктор Чумак із сином Андрієм

новости, новини, Україна, Украина, влада, власть, політика, политика, Толстая политика, thickpolicy.media

Новопризначений головний військовий прокурор України із онучкою

10. Одружений, батько двох дітей. Має онуків. Донька працює юристом. Син має дві освіти, займається політичним консалтингом.