Глава політради партії «Опозиційна платформа – За життя», кум президента Росії Віктор Медведчук заявив, що вивести його з переговорного процесу по Донбасу неможливо.

Так він відреагував на намір кандидата в президенти Володимира Зеленського виключити політика з числа учасників переговорів, повідомляє російське агентство ТАСС.

новости, новини, Україна, Украина,Толстая Политика, Товста політика, влада, власть, політика, политика, thickpolicy.media, thickpolicy media, thick policy, Зеленський, Мінськ, Медведчук заявивЧитайте також: Медведчук заявляє, що Москва і «ЛДНР» згодні на його план про «автономний регіон Донбас»

«До відома штабних сценаристів Зеленського: Петро Порошенко ніколи не призначав Віктора Медведчука на роль «парламентера» з РФ. Я займався переговорами між Україною і Росією виключно на прохання президента України і робив це в інтересах країни, а не її президента. Тому вивести мене з «переговорного процесу» апріорі неможливо», — заявив Медведчук.

Читайте також: Луценко: Дозволю собі побути нахабним: я найуспішніший за результатами генеральний прокурор України

Він також заявив, що з травня 2018 року не брав участі в засіданнях гуманітарної підгрупи у Мінську, «оскільки знав, що чинна влада (України – ред.) не збирається виконувати раніше досягнуті домовленості і займатися звільненням наших громадян».

«Я… відмовився брати участь у засіданнях гуманітарної підгрупи. Для мене стало очевидним, що українці, які сьогодні утримуються в Донецьку і Луганську, київській владі не потрібні», — сказав він.

«Судячи з того, що заявляють у Зеленського, їм вони теж не будуть потрібні. Як і мир на Донбасі. Адже відмова від прямих переговорів з Донецьком і Луганськом, де проживають громадяни України, означає відсутність результату – миру, повернення цих людей і територій в Україні, а Україна на Донбас», — сказав Медведчук.

Він також зазначив, що всі переговори з керівництвом РФ він веде виключно як глава політради партії.

Читайте також: Луценко заявив, що не може посадити Медведчука бо той юрист

Нагадаємо:

  • У штабі Зеленського заявили, що їхній кандидат, якщо стане президентом, готовий до прямих переговорів із Росією за участю міжнародних партнерів, а з бойовиками «ЛНР» і «ДНР» переговорів не буде. Також він збирається вивести з переговорного процесу Віктора Медведчука.
  • Медведчук каже, що бойовики на окупованих територіях Донеччини та Луганщини згодні з його «планом» щодо «встановлення миру».
  • 22 березня 2019 року Медведчук із Бойком зустрілись у Москві із прем’єром Росії Дмитром Медведєвим та очільником «Газпрому» Олексієм Міллером.