У команді Володимира Зеленського планують домагатися підписання багатостороннього міжнародного договору, в якому провідні країни світу зобов’яжуться гарантувати територіальну цілісність України. Про це заявив помічник президента Андрій Єрмак в інтерв’ю ЛБ, яке було опубліковано в понеділок, 23 вересня.

Є ідея, щоб врегулювання ситуації на Донбасі закінчилося підписанням масштабного міжнародного договору.
новости, новини, Україна, Украина, влада, власть, політика, политика, Толстая политика, thickpolicy.media, Зеленський, суверенітет, міжнародного договору

Читайте також: Офіс президента назвав Зеленського «одним з найкращих лідерів сучасного світу»

Він відповів на питання про розширення кількості міжнародних посередників на переговорах щодо Донбасу.

«Якщо на якомусь етапі ми зрозуміємо, що «нормандський» формат не працює, шукатимемо інші формати. Безумовно, ми хотіли б розглядати таку можливість, щоб якомога більше міжнародних партнерів приєдналося до цього процесу», — сказав Єрмак.

За його словами, у команди Зеленського є ідея, щоб врегулювання ситуації закінчилося підписанням масштабного міжнародного договору, в якому б взяли участь США, Великобританія, Німеччина, Франція, Китай. Угода зафіксувала б “на століття” український суверенітет.

Помічник Зеленського вважає, що потрібно врахувати негативний досвід непрацюючого Будапештського меморандуму і включити у список гарантів міжнародні організації.

«А оскільки у нас вже є досвід непрацюючих документів і гарантій, під які Україна зробила серйозні кроки, я вважаю, що як один з елементів гарантії в Україні повинні з’явитися штаб-квартири міжнародних організацій», — уточнив Єрмак.

Немає ніякого Нормандського чи Будапештського формату. Або ми продовжуємо війну, або здаємося, — Портников

«Як юрист, при укладанні угоди я завжди дивився на пункти, які дадуть мені можливість відстоювати свої права, в тому числі, в суді. Ось якщо підходити до міжнародного договору з такої позиції, а не для того щоб підписати гарний документ і випити потім шампанського, тоді він буде працювати», — сказав він.

Він також зазначив, що Росія повинна відчути наслідки від недотримання Будапештського меморандуму.

  • Нагадаємо, що Єрмак заявив, що у команди Зеленського не існує жодних підкилимних домовленостей з РФ.