Аналітик Atlantic Council Андерс Аслунд закликає розслідувати можливі злочини керівника виборчої кампанії Трампа і колишнього політтехнолога «Партії регіонів» Пола Манафорта, вчинені під час Революції гідності.

Аслунд, Манафорт, Трамп, загибель, Небесна Сотня

Можливі злочини Манафорта в Україні залишаються не розглянутими. На це звернув увагу аналітик Atlantic Council Андерс Аслунд, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на «Голос Америки».

Аслунд закликає розслідувати роль Манафорта у вбивстві Небесної сотні на Майдані.

«Чому ніхто не обговорює можливі злочини Манафорта за кордоном? Він брав участь у рішенні вбити 125 протестувальників в Україні під час мирних протестів в січні-лютому 2014 року. Це має бути питанням, якщо США дбають про права людини», — написав Аслунд у Twitter.

«Я знаю, що Манафорт був правою рукою Януковича дев’ять років. Ніхто не був ближчим до Януковича, ніж Манафорт, крім його двох синів», — додав аналітик.

Нагадаємо, Пол Манафорт очолював виборчу кампанію Дональда Трампа впродовж декількох місяців влітку 2016 року. Він також тривалий час виступав радником Партії регіонів в Україні. 1 квітня Манафорту виповнюється 70 років.

За даними звинувачення, екс-глава передвиборчого штабу Дональда Трампа Манафорт у період з 2006-го по 2017 рік отримав $30 млн за консультування проросійських політиків в Україні. При цьому він вів лобістську діяльність без відповідної реєстрації.

В середині вересня 2018 року Манафорт погодився на угоду з Мюллером у так званій політичній справі. Він визнав себе винним за двома звинуваченнями з семи.

З 15 червня політтехнолог утримується під вартою. Судовий процес щодо «фінансової» справи Манафорта почався 31 липня. 21 серпня журі присяжних визнало Манафорта винним у восьми з 18 пунктів обвинувачення.

13 березня Манафорта засудили до 3,5 років в’язниці за звинуваченнями, пов’язаними з його діяльність в Україні. Раніше Федеральний суд США засудив Манафорта до 47 місяців ув’язнення за ухилення від сплати податків і банківські махінації. Загалом, згідно з двома вироками, Манафорт проведе за ґратами понад 6 років.