Генеральний прокурор Юрій Луценко визнав, що посол США Марі Йованович не передавала йому «список недоторканних» осіб, про який він розповідав раніше.

У інтерв’ю виданню «Бабель» Луценко розповів про деталі цієї зустрічі з послом.

новости, новини, Україна, Украина,Толстая Политика, Товста політика, влада, власть, політика, политика, thickpolicy.media, thickpolicy media, thick policy, список недоторканних, Марі Йованович, Луценко визнавЧитайте також: Звільнення Савченко – страшний удар по Луценкові, – експерт

Зустріч була в ГПУ, за цим столом в січні 2017 року. Вона проходила не віч-на-віч. Вона була не одна, і я був не один. Пані Йованович цікавила справа Віталія Касько. Річ у тім, що пан Касько прописав у службовій квартирі маму, яка ніколи не виїжджала зі Львова, – в цьому були ознаки зловживання,
– повідомив Луценко.

Він зауважив, що за її словами, Касько був видатним антикорупційним діячем, а кримінальна справа дискредитувала  б антикорупціонерів.

«Я виклав деталі і пояснив, що не можу відкривати і закривати провадження за своїм бажанням. Назвав ще ряд так званих антикорупціонерів, що проходять у справах. Вона сказала, що це неприпустимо, мовляв, підірве довіру до антикорупційних активістів», – заявив генпрокурор.

Він додав, що взяв листок, записав озвучені прізвища і попросив продиктувати перелік «недоторканних персон».

Вона каже: «Ні, ви мене неправильно зрозуміли». Я кажу: «Ні, я вас правильно зрозумів; раніше такі списки писали на Банковій, а ви пропонуєте нові списки від Танкової» (колишня назва вулиці Сікорського, де знаходиться посольство США). Зустріч закінчилася. Боюся, емоції були не дуже хороші»,
– сказав Луценко.

У чому полягає скандал між Луценком та Йованович?

Юрій Луценко в інтерв’ю американському виданню The Hill зробив сенсаційну заяву. Начебто, американська посол в Україні Марі Йованович свого часу дала йому список осіб, яких не можна притягати до кримінальної відповідальності. Але український генпрокурор, за його словами, з гнівом відкинув цю папірчину з прізвищами і заявив пані посол, що його відомство ніщо не зупинить на шляху до встановлення справедливості.

 

Якщо кандидат у президенти і чинний глава держави Петро Порошенко програє вибори президента, то Генеральний прокурор Юрій Луценко все одно залишиться працювати генпрокурором і не збирається складати повноваження. Про це Луценко заявив в інтерв’ю “Бабелю”.

“За законом генпрокурор не складає повноваження після обрання нового президента. Але президент може ініціювати мою відставку. І якщо парламент підтримає, він може внести нову кандидатуру. Я вважаю, що Генпрокуратура зараз працює ефективніше, ніж коли-небудь. Але за крісло, звичайно, не тримаюся. До такого випробування готовий. Останній раз за мою відставку проголосували 38 депутатів”, – заявив генпрокурор.