Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що знав про те, що про його відпочинок на Сейшелах стане відомо і що це викличе негативну реакцію громадськості, але не поїхати не міг.

Про це він сказав в інтерв’ю Цензор.Нет

Юрій Луценко, Сейшели, дружина, любов, новости, новини, Україна, Украина, влада, власть, політика, политика, Толстая политика, thickpolicy.media

Так, на питання про те, чи шкодує він, що поїхав відпочивати на Сейшели, знаючи, що це викличе великий резонанс у воюючій країні, глава ГПУ відповів, що безумовно знав, що реакція буде негативною, але поїхав заради дружини.

«Відповідь буде дуже банальна: я люблю свою дружину. У нас було 30-річчя весілля, а у дітей — відкладена весільна подорож. Ми домовилися їх провести разом. Саша з Настею підбирали, куди поїхати. В результаті вони оплатили переліт, все інше обійшлося мені в підйомну суму», — розповів Луценко.

«Тобто, я ні на що не скаржуся. Так, це дорого. Але це було раз за 30 років, і я вважаю, що моя любов і її самовідданість у важкі для нас часи це заслужили», — додав він.

За його словами, ще одна причина тому — велика зарплата Генпрокурора в 150 тисяч гривень (за місяць — ред.).

Луценко зазначив, що за українськими мірками це великі гроші, які «склалися» в суму колишнього бізнесу дружини, нині представника президента в парламенті — Ірини Луценко.

Він додав, що зараз бізнес належить старшому синові.

«І я ставив собі питання: чи можу я під час війни хоч якось користуватися цими грошима?», — заявив Генпрокурор.

«Відповідаю: якщо Генпрокурор навіть воюючої країни не відпочине, як я, 10 днів за сезон — він буде менш дієздатним. І я провів 3 дні в Україні і 7 днів — за її межами. Чи мав я на це право? Це необхідність — як і у кожної людини, яка повинна відпочити з тим, щоб працювати ефективно», — додав він.

Також глава ГПУ зазначив, що ставив собі й інше питання: які гроші має моральне право витрачати?

«І знайшов для себе таку відповідь: я ділю все на частки в 30%. Тобто 30% нашого загального сімейного доходу йде на життя (продукти, комунальні витрати, обслуговування автомобілів); 30% — на благодійну допомогу (в першу чергу АТО). І 30% — на відпочинок. В тому числі, за кордоном», — розповів Луценко.

На уточнююче запитання, чому саме за кордоном, він відповів, що не зможе відпочити на будь-якому українському курорті, оскільки «це перетвориться в мітинг і прийом громадян».

«Тому єдиною формою відпочинку, при якій я можу випасти з вируючих подій України, стає виїзд в одну з європейських країн», — заявив Генпрокурор.

Як повідомлялося, 2 січня 2018 року генпрокурор Юрій Луценко і нардеп Ірина Луценко зафіксували в деклараціях, що отримали від старшого сина Олександра в подарунок по 170 тисяч гривень (близько 10 тисяч євро).

Юрій Луценко пояснив, що син подарував батькам поїздку – і вся родина відпочила 7 днів за кордоном з нагоди вересневого весілля сина і 30-річчя спільного життя Юрія й Ірини Луценків.

Також генпрокурор заявив, що владна сім’я відпочивала на Сейшельських островах «без надмірностей» – і має законні кошти на це. «Відпочивати без проведення мітингів і дискусій я можу лише за кордоном», – пояснив голова ГПУ.

Журналісти програми «Схеми» підрахували, що такий відпочинок наприкінці 2017 року міг коштувати мінімум 52 тисячі євро, адже сім’я орендувала на Сейшелах 3 вілли.

На це генпрокурор показав свої доходи і повідомив, що «син оплатив переліт» – саме це зазначено в деклараціях, а проживання, яке склало близько 20 тисяч доларів на трьох, Ірина та Юрій оплатили самі.

«Останнім часом я отримую зарплату від 130 до 220 тисяч гривень щомісяця. Іра – понад 110 тисяч доходу», – повідомив голова ГПУ.