Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що вважає за можливе створення єдиної валюти — «спільного рубля» між Російською Федерацією і Білоруссю.

Про це Лукашенко сказав в ході «Великої розмови» з громадськістю та ЗМІ, пише російський «Інтерфакс«.

новости, новини, Україна, Украина, влада, власть, політика, политика, Толстая политика, thickpolicy.media, БЕЛАРУСЬ, ЛУКАШЕНКО, ПУТІН, спільного рубля«Сьогодні нам пропонують валюту. Він (президент Росії Володимир Путін) мені риторично каже — звичайно ж, це буде рубль. Я говорю — звичайно, рубль. І у вас рубль, і у нас рубль. Навіщо нам талер?», — сказав Лукашенко.

За його словами, «це буде не російський чи білоруський рубль, це буде спільний рубль, якщо він буде».

Лукашенко вважає, що ключовим питанням при обговоренні можливості введення єдиної валюти є проблема емісійного центру.

«І головне — емісійний центр. Він (Путін) мені каже: ну що, в Мінську буде? Я кажу — ні, в Смоленську. Так відреагував. Нехай буде в Пітері, батьківщина президента Росії, моє улюблене місто — Ленінград, Петербург нині. Нехай там буде», — передав Лукашенко свій діалог з Путіним.

При цьому білоруський лідер висловив упевненість, що в РФ не має наміру інкорпорувати Білорусь.

«Ніяких замашок з боку, принаймні, президента Росії на те, що треба Білорусь інкорпорувати або включити до складу Росії, ні разу не почув. Навіть настрою такого не було, я б відчув це. Тому я вам щиро і чесно кажу — немає ніяких намірів поглинути Білорусь», — запевнив Лукашенко.

Нагадаємо, на останніх переговорах у Сочі Лукашенко і Путін обговорили відносини країн після зміни президентів. Президент Білорусі Олександр Лукашенко також заявляв, що його країна готова поставляти в Росію якісну горілку і закуску в необхідних обсягах.